Meditsiiniuudiste küsimusele, mis jääb meenutama lõppevat aastat, vastas Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi pressiesindaja Katrin Köbas.
Katrin Köbas: "Lõppevat aastat võib iseloomustada muutuste ja tulevikku vaatamise aastana. Olulisemate muutustena saab nimetada Tartu Ülikooli struktuurireformi, mille tulemusena moodustus meditsiiniteaduste valdkond, ja TÜ Kliinikumi uue osa valmimist, mis tõi kaasa senisest paremad õpi- ja töötingimused ka tudengitele. Oluliselt on edasi arenenud abiarstinduse süsteem ja praktika-aastasse puutuv. Aasta alguses toimus Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi korraldatud visoonikonverents, mille eesmärgiks oli algatada valdkondade ülene arutelu sellest, kuhu ja kuidas Eesti tervis võiks tulevikus jõuda. Mure Eesti tervishoiusüsteemi pärast on olnud läbivaks teemaks kogu aasta jooksul - seda ilmestab muuhulgas näiteks arstitudengite aktiivne osalus hoiatusstreikidel."
Seotud lood
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.