• 15.01.17, 15:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Mida oodata teaduses 2017. aastal?

Teadusuudiseid tasub tänavu hoolikalt jälgida, sest tõenäoliselt saame palju uut infot selle kohta, kuidas viirused, bakterid, mikroobid ja geenid meie tervist mõjutavad.
Mida oodata teaduses 2017. aastal?
  • Foto: Erik Prozes/ÄP
Ajakirjade Nature ja Science abil tegi Postimehe teadusportaal ülevaate alanud aasta kõige oodatumatest teadussündmustest. Kaks neid on meditsiinivaldkonnast.

Seotud lood

Uudised
  • 13.01.17, 08:30
Austria teadlased patenteerisid nohuvaktsiini
Edukate edasiste uuringute puhul võib ühe levinuma nakkushaiguse vaktsiin olla vaid 6-8 aasta kaugusel.
Uudised
  • 13.01.17, 16:00
Irja Lutsar: käre külm võtab viirustelt võimaluse
Nakkuste ennetamisel kehtib kuldreegel, et mida suurem on kontakt haigetega, seda suurem on ka haigestumise tõenäosus ning see töötab kindlasti, ütleb Tartu Ülikooli meditsiinilise mikrobioloogia ja viroloogia professorilt Irja Lutsar.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele