Regionaalhaiglas toimub mitu keerulist endovaskulaarset protseduuri

26. ja 27. jaanuaril viibivad Regionaalhaiglas kaks oma eriala vaieldamatut tippu - dr Kirill Orlov Novosibirski Teaduslike Uuringute Instituudist ja dr. Karlis Kupcs Stradina Ülikooli Kliinikumist. Koos regionaalhaigla kolleegidega on planeeritud mitu väga keerulist endovaskulaarset ehk soonesisest protseduuri.

Tohtrid aitavad kahe päeva jooksul nelja patsienti. "Meil on planeeritud kaks keerulisema anatoomiaga ajuarteri aneurüsmi emboliseerimist, üks eelnevalt lõhkenud arteriovenoosse malformatsiooni emboliseerimine ja lõhkenud duraalse fistli emboliseerimine," sõnas dr Kalle Põder.

Endovaskulaarsete neurokirurgiliste protseduuride arv on Regionaalhaiglas viimaste aastate jooksul pidevalt kasvanud. Protseduure teostatakse kaasaegseimate meetoditega ja üha uuenevate töövahenditega. "Mõned haigusjuhud on harvaesinevad ja nende raviprotseduuride teostamiseks peame kasutama uuemaid töövahendeid, ja kogemuste saamiseks kaasame spetsialiste suurematest keskustest," lisas dr Vladislav Malikov .

Nii dr Orlovil kui ka dr Kupcil on antud valdkonnas väga suur kogemustepagas. Novosibirski Teaduslike Uuringute Instituut on üks suurematest erialastest keskustest, kuhu suunatakse neurokirurgilisi haigeid kogu Venemaalt. See keskus teeb orienteeruvalt 600 neurointerventsionaalset operatsiooni aastas. "Dr. Kupcsi abiga aga teostasime 2006. aastal Regionaalhaiglas esimese ajuarteri endovaskulaarse koilimise protseduuri," meenutas dr Põder.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.