Kanep sobib ravimiks väga harva

Tartu ülikooli kliinilise farmakoloogia professor Anti Kalda.
Tartu ülikooli kliinilise farmakoloogia professor Anti Kalda.

Harva suhtuvad eestlased mõnda ravimisse nii kirglikult kui kanepiravi eestkõnelejad. Nende sõnavõtud ilmuvad enamasti esoteerikaportaalides. Laias laastus kõnelevad need sellest, et kanep ravivat pea kõiki haigusi (eriti vähki) ja selleks et tuhanded haiged kannatustest päästa, tulevat kanepi kättesaadavust kõvasti lihtsustada.

Imeravimini jõudmise takistuseks peavad kanepientusiastid arstide soovimatust asjaga tegeleda, ravimifirmade ahnust ja riigi jäikust, kirjutab Eesti Päevaleht.

Arstidele toimub täna Tartus täienduskonverents „Kliinik 2017”, kus ühe teemana käsitletakse ka kanepi ja kannabinoidide meditsiinis kasutamise võimalusi. Räägitakse just nimelt sellest ja mitte nn ravikanepist. „Meedias on populaarne termin ravikanep. Sellist kanepiliiki ega -sorti ei ole olemas, selle all mõeldakse kanepi või kannabinoidide kasutamist meditsiinilistel näidustustel,” selgitas Tartu ülikooli kliinilise farmakoloogia professor Anti Kalda. „Arstkond lähtub otsuste tegemisel kliinilistest ehk inimesel tehtud teadusuuringutest ja neid tasapisi koguneb. Praegu saame kliiniliste uuringute põhjal järeldada, et ainult üksikute haiguste või meditsiiniliste probleemide korral on kanepist või kannabinoide sisaldavatest preparaatidest abi,” ütles Kalda.

Ehkki esoteerikaportaalid omistavad kanepile lausa imettegevat toimet, on teadusuuringutega praeguseks leitud laias laastus ainult neli näidustust, mille puhul on tõendatud, et kanepist võib abi olla.

Loe rohkem siit.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.