Enn Jõeste: ei oleks medalit oodanud

Patoloog Enn Jõeste.
Patoloog Enn Jõeste.

Eesti Punase Risti II klassi teenetemärgi pälvinud Enn Jõestel täitus patoloogina suvel 50 tööaastat.

"Piinlik on natukene ja natukene imelik," kirjeldas rõõmsal toonil oma esmaseid tundeid pikaaegne PERH-i patoloog-ülemarst Enn Jõeste, kes pälvis presidendi otsusega Eesti Punase Risti II klassi teenetemärgi.

"Ei oleks oodanud selliseid tagasihoidlikele inimestele antavaid medaleid," muheles Jõeste.

Patoloogina tegutseb 1940. aastal sündinud Jõestel siiani. "Augustis täitus 50 aastat," räägib mees enda tööstaažist.

Kauaks tal selles ametis veel jaksu jätkub, ei osanud Jõeste ennustada. "Selliseid tulevikku vaatamise asju meil siin meditsiinis pole kombeks, kuna see asi võib olla nii habras ja teisest küljest vahest "Jumal armastab"" rääkis Jõeste. "Aga praegu ütlen nagu patsient - kaebusi ei ole!" 

Kas on ka noori patoloogi erialale piisavalt tulemas? "Kui mõned aastad tagasi oli pealekasv vilets, siis üllataval kombel on see viimasel viiel aastal üsna edukas ja järsku on tekkinud huvi selle eriala vastu," rääkis Jõeste. "Igal aastal saame umbes 2 - 4 residenti," rääkis Jõeste.

Selle aja jooksul on tema sõnul kokku kolm noort otsustanud sellest erialast loobuda. Kuid üldise trendina ongi viimasel ajal tema kolleegideks peamiselt noored meedikud.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.