Ühisdeklaratsioon: uued ettepanekud järgmiseks nädalaks

Tervishoiuvaldkonna uue kollektiivleppe osapooled kohtusid 23. veebruaril sotsiaalministeeriumis asekantsler Maris Jessega, et arutada kollektiivlepingu lisaks planeeritavat ühisdeklaratsiooni teksti.

Arstide liidu peasekretär Katrin Rehemaa sõnul arutati 23. veebruari kohtumisel, kuidas oleks võimalik tekitada ühisdeklaratsioon, millele kõik osapooled oleksid valmis kollektiivlepingu sõlmimiseks alla kirjutama. „Praegu oli seal punkte, mille suhtes olid kõik ühel arvamusel ja oli ka selliseid, mille tarvis peavad nüüd osapooled järgmiseks nädalaks omad ettepanekud tegema,“ selgitas Rehemaa. Punktid, mis erimeelsusi tekitasid, puudutasid eriarstiabi olukorra parandamist.

Arstide liit on rõhutanud soovi valitsusele minevate ettepanekute koostamisel kaasa rääkida, haiglate liit on soovinud, et kollektiivleppesse või selle lisadokumenti saaks kirja ületöö koefitsientide kokkulepitud määrad, mis kehtiksid vähemalt kollektiivleppe perioodi vältel.

Sotsiaalministeerium esitab märtsis valitsusele ettepanekud tervishoiu rahastamise jätkusuutlikkuseks. Haigekassa nõukogu on andnud arstide liidule ja haiglate liidule kollektiivleppe sõlmimiseks aega 17. märtsini.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.