Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Lätlased valivad Valga haigla tihti trauma korral
Läti elanikud valivad Valga haigla, kui on tegemist trauma või ägeda haigestumisega, ja paljudele on meie haigla ka geograafiliselt ja logistiliselt lähemal, rääkis haigla juht Marek Seer.
"Möödunud aastal oli Läti patsiente 65, olles enam-vähem samas suurusjärgus püsinud viimased paar aastat," kinnitas Valga haigla juht Marek Seer, et kiiret selle valdkonna arenguga pole.
Läti muudab tervishoiusüsteemi ja ülejärgmisest aastast saavad Lätis tervisekindlustuse need, kes tasuvad sotsiaalmaksu ning järk-järgult suurenevat osalustasu miinimumpalgalt. Läti valitsus saatis uued rahastuspõhimõtted seimile otsustamiseks.
Läti heategevusfondi Ziedot.lv juhi Rūta Dimanta sõnul on lõunanaabrite vähiravi tase niivõrd kehv, et aina enam raske haiguse põdejaid püüab korraliku ravi nimel saada Eesti residentideks.
Mustamäele rajatav Tammsaare Tervisemaja on kasvamas üheks piirkonna suurimaks perearstikeskuseks, koondades ühe katuse alla arvestatava hulga perearstinimistuid ja laia valiku esmatasandi terviseteenuseid. Ehituses olev ja aasta pärast valmiv 6-korruseline tervisemaja hakkab teenindama enam kui 100 000 elanikku Mustamäe, Õismäe ja Kristiine piiril.