16 märts 2017 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Glükomeetri mõõtmisviga võib olla ootamatult suur

Erinevate glükomeetrite suhtelise nihke kvartiilid laborimeetodi suhtes.  Foto: Aivar Orav

Glükomeetrite kasutamisel on peaaegu 40 aastane ajalugu, kuid laborimeetodiga võrreldavat täpsust seni saavutatud ei ole. Nii ongi glükomeeter jäänud abivahendiks diabeedi ravi jälgimisel ja kiire glükeemia määramisel, kuid mitte diabeedi diagnoosimisel.

Esimesed patsiendi enesekontrolli glükomeetrid jõudsid läänemaailmas tarbijani 1980ndate alguses, Eestis mõned aastad hiljem. Võrreldes esimeste glükomeetritega, on tänapäevaste glükomeetrite täpsus oluliselt paranenud ning seetõttu kitsendatakse glükomeetrite kasutamist reguleerivates standardites ja juhistes täpsuse kriteeriume pidevalt. 

Lugemiseks logi sisse või registreeri oma tervishoiutöötaja registrikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee