Rakvere uus EMO kujundati töötajate soovide järgi

Rakvere EMO juht, valuarst dr Aile Kaasik tutvustab uusi ruume ja seadmeid.
Rakvere EMO juht, valuarst dr Aile Kaasik tutvustab uusi ruume ja seadmeid.

Sellest nädalast alustas Rakvere Haiglas tööd uuendatud erakorralise meditsiini osakond, mis on kaasaegse sisustusega ja mille tööjoonised said teha osakonna enda töötajad.

Rakvere Haigla erakorralise meditsiini osakonna juhataja, anestesioloog Aile Kaasiku sõnul on uues 15kohalises EMO osakonnas 8 boksikohta, spetsialiseeritud koht emale-lapsele ning lisaks spetsiaalsed toolid, mida saab haige käsitlemiseks vastavalt modifitseerida lamavasse asendisse.

Uues EMOs on võimalik ka nakkusohtlikku patsienti isoleerida, samuti saab ruume isoleerida turvakaalutlustel.

Uue EMO keskmeks on elupäästev ruum ehk erakorralise meditsiini saal, kus saab käsitleda raskes või  eluohtlikus seisundis haigeid. Spetsiaalne ruum on traumapatsiendile, kus on koha leidnud anesteesiaapartuur, mis võimaldab reponeerida narkoosis luumurde ja teha kirurgilist haavakorrastust. Ühtlasi on selles ruumis võimalik kriitilises situatsioonis patsiendile läbi viia eluohtlike vigastuste esmane likvideerimine ehk Damage control surgery.  

Kõik EMO patsiendikohad on varustatud kaamera ja osakonnasisese ning haiglaülese sidesüsteemiga vajalike inimeste kiireks kohalekutsumiseks. Ka võimaldavad kaamerad jälgida EMO ooteruumides ja ümber toimuvat.

Aile Kaasiku sõnul on ka personali ruumid varustatud hapnikuväljavõtetega, et vajadusel kriisiolukordades kohti juurde luua. Kaasiku sõnul valmis uus EMO suuresti  tänu haigla juhtide positiivsele suhtumisele. „Sõnast sai tegu ja EMO  ehitati valmis selliselt nagu meie seda soovisime ja ette kujutasime,“ ütles Kaasik.

Töötajad said EMO ise kavandada

Ta lisas, et arstidel oli võimalus EMO ise kavandada. „Meil olid piiratud  tingimused, sest uus töökeskkond tuli luua olemasolevale vanale pinnale. Alguses teadsime vaid seda, kui suurt osa haiglast saame kasutada ja kus on kandvad seinad. Hakkasime koos õendusjuhiga uut EMOt joonistama, sisekujundaja võttis meie eskiisid üle ja tegi tööjoonisteks. Samas pakkus ta ise huvitavaid lahendusi ja arvestas ka meie soovidega.“

Kui seni töötati suures ruumikitsikuses, siis uus EMO tõi tööks avaramad võimalused. Samas lähtutakse Kaasiku sõnul ühtse meeskonna põhimõttest, tegemata vahet personali eri liikmete vahel. „Meil ei ole eraldi arstide ja õdede ja hooldajate tubasid, meil on üks meeskond. Personali puhkeruum on funktsionaalse sisekujundusega, kus arutame oma meeskonnaga ka patsiendijuhtumeid ja teeme  koolitusi“ sõnas ta.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.