Violetta Riidas • 28. märts 2017
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

HIV-positiivne maksab 5479 eurot aastas

HIV-positiivsus selgub kiirtestimise käigus vaid minutitega. Ravi kestab aga kogu ülejäänud elu.   Foto: ÄP/Julia Maria Linna

HIV-positiivsete juurdekasv jääb lähiaastatel samale tasemele, puudutased üha enam tavapopulatsiooni. Üks ARV-ravi saav HIV-positiivne maksab riigile 5479 eurot aastas.

Eesti Rakendusuuringute Keskus Centar viis läbi uuringu HIV-positiivsete populatsiooni ja leviku prognoosist lähiaastateks ja esmakordselt analüüsiti põhjalikult ka HIV-epideemia kulu Eesti riigieelarvele. Centar viis analüüsi läbi Sotsiaalministeeriumi, Tervise Arengu Instituudi ja Eesti Infektsioonhaiguste Seltsi kaasabil, uuringu läbiviimist toetas GlaxoSmithKline Eesti OÜ.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee