Tsahkna: me ei jäta, see tervisekeskus tuleb!

Keila hooldusravihaigla juht Anders Tsahkna aasta tagasi mais kliiniku avamisel.
Keila hooldusravihaigla juht Anders Tsahkna aasta tagasi mais kliiniku avamisel.

Keila hooldusravikliiniku juht Anders Tsahkna jäi küll just ilma tervisekeskuse riigipoolsest toetusest, aga kinnitas, et tema usub, et nende tervisekeskus tuleb.

"Me ei jäta. Ma usun, et see tervisekeskus tuleb," kinnitas ta Meditsiiniuudistele. Tsahkna lisas, et kavatsevad ilmselt juba järgmisel nädalal esitada vaide otsuse peale, mis nad tervisekeskusest ilma jättis.

Tsahkna sõnul on tervisekeskusest ilmajäämine väga otseselt seotud selle teemaga, mis puudutab haigekassa liiga vähesest lepingumahtu õendushooldushaiglale. Kuna maja on suur, esialgsed kokkulepped andsid Keila hooldusravikliiniku omanikele lootust, et lepingumaht tuleb mitu korda suurem, siis nüüd on tekkinud ettevõttel maksuvõlg ja Tsahkna on pidanud koondama 28 inimest.

Keila õendushooldusravikliinik avati pidulikult pärast põhjalikku maja renoveerimist eurorahade abil eelmise aasta mais. Projekti investorid olid ehitusfirma Astlanda kaks omanikku Olaf Herman ja Kaupo Kolsar

Anders Tsahkna lisas, et kuna haigekassa seda lubas, on asutud osa haiglast ümber kujundama tasuliseks hooldusravihaiglaks, kuid see protsess võtab aega. Maksuvõlg on aga ajatatud eelmise aasta lõpust ja ei tohiks tema hinnangul tervisekeskuse projekti kuidagi segada.

Umbes 10 000 elanikuga Keilas ei ole hetkel teadaolevalt ka teist tervisekeskuse projektitaotlust üleval, millele saaks riigi poolt toetusraha määrata.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.