Meedikud tunnustasid Ossinovskit

Töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski
Töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski

Meedikud avaldasid reedel pärast kohtumist töö- ja terviseministriga tervishoiu rahastamise muutuste asjus rahulolu ja avaldasid Jevgeni Ossinovskile tunnustust.

Ehhki seda otsustab järgmisel nädalal arstide liidu volikogu, on hetkel streigi toimumise tõenäosus üsna väike. 

Samuti teatas arstide liidu peasekretär Katrin Rehemaa, et järgmise nädala tööplaanis on kollektiivleppe arutelu ja allakirjutamine.

Minister Ossinovski omalt poolt lisas, et kolmapäeval haigekassa nõukogus on kavas ära kinnitada selle aasta palgatõusuks mõeldud raha, mis hetkel on n-ö reservi pandud ja saata see otsus päev hiljem valitsusse. Ossinovski sõnul jõustub see otsus tagasiulatuvalt 1. aprillist.

Kohtumisele järgnenud pressikoverentsil nimetasid osalejad valitsuse selle nädala otsust tervishoiu lisarahastamise kohta üheks tähtsamaks otsuseks viimase kümnendi jooksul ja isegi järgmiseks tähtsaks otsuseks pärast haigekassa loomist omal ajal. 

"Raha, nagu öeldakse, on alati vähe, aga püüame nende summadega hakkama saada," lausus Rehemaa.

Haiglate liidu juht Urmas Sule  lisas, et täiendava rahastamise mudelit on otsitud üle 10 aasta, sest oli ette teada, et tööealise elanikkonna arv hakkab tasapisi vähenema. Seetõttu on pensionide eest täiendava raha kandmine riigieelarvest mudelina õige ja kasutuses ka teistes riikides, mis näitab selle valiku õigsust. 

Rehemaa lisas, et kahjuks sel aastal on jätkuvalt keeruline ja ei ole loota, et patsientide jaoks olukord kiirelt paraneks. "Aga suund sinnapoole on," lisas ta.

Ka kiirabi liidu juht Ago Kõrgvee sõnas, et lisaraha tervishoidu vähendab loodetavasti juba järgmisest aastast EMO ja kiirabi koormust.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnas, et nüüd on osapooltel ühine vastutus Eesti inimeste ees, et täiendavalt tervishoiu suunatud lisaraha eest saaks ka paremat arstiabi.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.