Merilind: meie ametis aega maha võtta ei saa

Eero Merilind.
Eero Merilind.

Perearst Eero Merilind nendib, et peaaegu kõikidele Eesti perearstidele on läbipõlemisele viitav tunne tuttav, head lahendust olukorrale aga pole.

"Kui EMO osakonna arstidest on umbes 50% tundnud läbipõlemist, siis mulle tundub, et vähemalt 99% perearstidest teavad seda tunnet, kus loota saab ainult iseendale, paratsetamoolile ning kolleegidele ja õdedele," rääkis ta.

See, mida soovitatakse patsientidele – võtta aeg maha, unustada töömured ning mitte vastata töömeilidele ja kõnedele, ei ole perearsti elukutse juures võimalik, lisas ta. "Kui kellelgi on see õnnestunud ja edukalt rakenduse leidnud, siis palun saatke mulle ka see retsept," kommenteeris Merilind.

Aprilli algul avaldas ERR, et erakorralise meditsiini osakondades töötavad inimesed on tihti läbipõlemise piiril ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglas tehtud uuringust selgus, et selliseid arste on kogunisti 50 protsenti.

Mida arvavad arstide läbipõlemisest ennetavat ravi soovitavad teised arstid, saab lugeda 2. mai Meditsiiniuudiste paberlehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.