• 25.04.17, 15:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Merilind: meie ametis aega maha võtta ei saa

Perearst Eero Merilind nendib, et peaaegu kõikidele Eesti perearstidele on läbipõlemisele viitav tunne tuttav, head lahendust olukorrale aga pole.
Eero Merilind.
  • Eero Merilind.
  • Foto: Andras Kralla
"Kui EMO osakonna arstidest on umbes 50% tundnud läbipõlemist, siis mulle tundub, et vähemalt 99% perearstidest teavad seda tunnet, kus loota saab ainult iseendale, paratsetamoolile ning kolleegidele ja õdedele," rääkis ta.

Seotud lood

Uudised
  • 15.05.17, 10:00
Tervisekeskus: Läbi vee ja vile arhitektuuri-konkursi poole
Eurorahaga tervisekeskust rajades võib lisaks rahastuse kadalipu läbimisele ka linnaplaneerijate suunamisel arhitektuurikonkursile sattuda.
Uudised
  • 03.10.14, 12:10
Kui läbipõlenud on Tallinna arstid?
Tänasel ITK sisekliiniku XII konverentsil esitles sisearst Tiia Jasjukevitš oma uuringut Tallinna arstide läbipõlemisest.
Uudised
  • 03.09.14, 11:41
Tööalane stress ja läbipõlemine ei ole ainult töötaja mure
Hiljuti puutusin nõustades kokku tööalaselt tõeliselt läbipõlenud meesterahvaga. Ei tema ise ega tema juht ei olnud rahul töötulemustega. Ta rapsis suure osa ajast tühja, oli kurnatud,  emotsionaalselt ülitundlik, kergesti ärrituv, ta ei olnud enam tööd tehes ammugi õnnelik ning töö oli hakanud tekitama pingeid ka eraelus. Nii töötaja ise kui ka juht said aru, et mees on läbipõlenud ning vajab „august“ välja tulemiseks kõrvalist abi, vahendab sekretär.ee.
Arvamused
  • 02.06.15, 11:30
Meditsiinipersonali toetamine töös raskete patsientidega
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele