Liikuvas nahakabinetis on diagnoositud mitmeid kasvajaid

Eelmise aasta septembrist tööd alustanud nahavähibussil on tööd olnud palju. Diagnoositud on ka mitmeid erinevaid halvaloomulisi nahakasvajaid.

"Nahakliinik alustas tööd 16. septembril Jõgeval haigla territooriumil. Vastuvõtud toimuvad Eesti erinevais keskustes kord nädalas, võimaldades nii kiirendada inimeste õigeaegset jõudmist nahaarsti juurde naha pahaloomuliste kasvajate kahtluse korral," rääkis kliinikumi avalikussuhete juht Kristi Tael.  

Mobiilses nahakasvajate kabinetis võtavad patsiente vastu kliinikumi nahahaiguste kliiniku arst ja õde Maili Maalmann.

Eelmisel aastal töötas kabinetis dr Maris Keermann, alates jaanuarist töötab kabinetis dr Külli Paasik.

"Eelmisel aastal diagnoositi kahel patsiendil melanoom, ühel in situ lamerakk-kartsinoom ning kolmel basalioom – kõik nimetatud on pahaloomulised nahakasvajad. Neljal inimesel on diagnoositud aktiinilist keratoosi (so prekantseroos)," loetles Tael.

Ka sellel aastal mitmeid leide

2017. aasta esimese nelja kuuga on doktor Paasik nahavähibussis diagnoosinud 18 ebatüüpilist neevust.

Melanoomi diagnoosi kinnitamiseks on tarvilik histoloogiline uuring, seega on kõik ebatüüpilise neevusega patsiendid suunatud histoloogilisele uuringule kas kliinikumi nahakliinikusse või elukohajärgse kirurgi vastuvõtule, et saada kliinilisele diagnoosile histoloogiline kinnitus.

Lisaks on dr Paasik diagnoosinud 1 lamerakkartsinoomi ja 4 basalioomi ning viis aktiinilist keratoosi.

Kes võiks tulla vastuvõtule?

Nahakabinetti oodatakse patsiente, kes on märganud oma nahal moodustist, mis erineb teistest olemasolevatest, samuti, kui mõni nahamoodustis kasvab või muutub kiiresti, või kui mõni moodustis on hakanud veritsema või märguma.

Võib muidugi ka tulla lihtsalt „sünnimärke kontrollima“.

Kabinetis saab teha läbivaatuse ning hinnata nahamoodustisi dermatoskoobi abil. Vajadusel on võimalik salvestada fotod digitaalse dermatoskoobiga (tasuline teenus). Naha basaal- või lamerakkvähi kahtlusel tehakse puurbiopsia.

Nahavähibussi vastuvõttudele saab registreeruda TÜ kliinikumi kodulehelt.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.