Karin Orgulas pälvis "Lastega ja lastele" elutööpreemia

Lastehaigla onkohematoloogia osakonna arst Karin Orgulas.
Lastehaigla onkohematoloogia osakonna arst Karin Orgulas.

Vabariigi presidendi kantselei ja õiguskantsleri kantselei poolt väljaantud elutööpreemia pälvinud Tallinna Lastehaigla onkohematoloogia osakonna arsti Karin Orgulast iseloomustavad väikeste patsientide vanemad, kui väga pühendunud ja hoolivat arsti ja inimest.

"Doktor Orgulas on siiras ja seda on näha, et ta tõesti hoolib neist lastest," rääkis Karin Orgulase tunnustusauhinna "Lastega ja lastele" laureaadiks esitanud väikese patsiendi ema Marianne Meditsiiniuudistele.

Ta lisas, et on arstide jaoks väga raske lapsevanem, sest kipub palju kontrollima ja küsima. "Küsin ja pärin kõike, iga vereraku ülesannet ja rohu mõju. Orgulas võttis alati selle aja ning seletas, tihti tuli ta peale tööaega ja istus meie juures, et ma saaksin kõigile oma küsimustele vastuse," selgitas Marianne. 

See on tema sõnul ka üks põhjus, miks Karin Orgulast kiidavad ka teised osakonnas viibivatelaste vanemad - just seetõttu, et tal on vanemate jaoks aega.

Pool sajandit arstina

Pea poole sajandi pikkuse tööstaažiga Tallinna Lastehaigla arst Karin Orgulas  on hematoloogia-onkoloogia teenistuse rajaja Tallinnas, haigla onkoloogiaosakonna rajaja ning juhatajal aastatel 1992–2006.

Lastehaiglasse tööle tuli dr Orgulas omaaegse haiglajuhi dr Merike Martinsoni ning pediaater Kaja Leito kutsel Nõmme lastehaiglast novembris 1992. 

Tema initsiatiivil loodi kontaktid Helsingi Ülikooli Kliinikuga ning Põhjamaade lasteonkohematoloogiühinguga (NOPHO). 

Orgulas on pälvinud ka Tallinna Lastehaigla elutööpreemia (2012) ja Eesti Punase Risti II klassi teenetemärgi (2010) vabariigi presidendilt.

Hooliv ja aus arst

2014. aastal iseloomustas Tallinna lastehaigla onkohematoloogiaosakonna juhataja Kadri Saks Karin Orgulast järgnevalt: 

„Doktor Orgulas on inimene, kes mu enda juurde tööle võttis ja välja õpetas. Olen kasvanud tema nõuannete ja tohutu kogemustepagasi najal,“ ütles Saks. „Inimesena on Karin Orgulas soe, elurõõmus, riskialdis, temperamentne ja julge. Valmis uuteks asjadeks – nii, nagu see kõige edasi viimiseks olema peabki. Tal on alati oma arvamus, ta on aus, ta ei karda keerukaid raviotsuseid ega vastutust. Kui temalt nõu küsida, siis on ta hea kaasamõtleja, kes ei ole kinni raamatutarkuses. On aldis otsima vastuseid, lähenema asjadele uudse nurga alt ja mõtlema välja ebastandardseid lahendusi,“ lisas Saks toona.

"Doktor Karin Orgulas alustas esimesena Eestis vähihaigete laste ravimist. Tema juhtimisel loodi Tallinna Lastehaiglasse hematoloogia-onkoloogia osakond. Ta hoolib väga oma patsientidest ja nende vanematest ning mõistab haige lapse  ja tema vanema muret. Kuigi dr Orgulas võiks nautida väljateenitud pensionipõlve, aitab ta ka täna lastehaigla patsiente," seisab ka tunnustusauhinda väljaandva õiguskantsleri koduleheküljel.

Tunnustusauhinna „Lastega ja lastele“ laureaatidele välja antavad preemiad ei ole rahalised, vaid pigem sümboolsed – kunstnike pildid, tunnustustahvlid, raamatud jms.

Auhinda annavad iga-aastaselt välja algatusgrupp, kuhu kuuluvad MTÜ Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liit, MTÜ Lastekaitse Liit, MTÜ Oma Pere, MTÜ SEB Heategevusfond, Vabariigi Presidendi Kantselei ja Õiguskantsleri Kantselei.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.