GALERII: lastehaigla toetusfondi veerandsada

Tallinna lastehaigla toetusfondi juubel. Pildil haigla nõukogu liige Merike Martinson ja haigla juht Katrin Luts.
Tallinna lastehaigla toetusfondi juubel. Pildil haigla nõukogu liige Merike...

Eile, 17. jaanuari õhtul toimus Tallinna lastehaigla toetusfondi 25. juubeli puhul pidulik vastuvõtt Eesti Filmimuuseumis.

"On kaks valdkonda, mida ühegi riigi solidaarne ravikindlustus kinni maksta ei suuda – need on kodusarnane keskkond haiglas ning kõige innovaatilisem ravi," rääkis toetusfondi patroon Evelin Ilves. "Laste ravis ei saa mitte keegi ega miski asendada ema, isa ning perekonda. Haiglate juurde loodud toetusfondid aitavad need kolm paranemise ülitähtsat osakest lapse juurde."

"Toetusfondi asutamine 25 aastat tagasi, äsja taasiseseisvunud Eestis, sai teoks tänu laiapõhjalisele välismaisele heategevuse võrgustikule," rääkis Tallinna lastehaigla toetusfondi asutajaliige ja praegune nõukogu liige Merike Martinson.

"Esimeste tegevusaastate jooksul jäi välisabi fondi peamiseks tuluallikaks, mille toel saime majanduslikes raskustes ravida haigeid ja  renoveerida amortiseerunud haiglahoonet. Mul on hea meel, et lastehaigla toetusfond, mis oli esimene omataoline heategevusfond Eestis, on jäänud meie ühiskonnas olulisele kohale teiste heategevusorganisatsioonide kõrval. Haige laps ja tema abistamine on meie inimestele südamelähedane ja olen selle eest siiralt tänulik."

"Kõige tähtsam ei ole see, kui palju heategevus raha sisse toob, vaid et oleme 25 aasta jooksul sillutanud ühiskonnas teed mõtteviisi levimisele, mis paneb meid märkama abivajajaid enda ümber,“ ütles toetusfondi juhataja Inna Kramer.

"Kui fondi algusaastatel kogunes enamus annetusi välismaalt, siis viimased aastad on selgelt näidanud Eesti inimeste kasvavat soovi teisi aidata. Ka Eesti ettevõtjad hakkavad üha enam aru saama, et heategevus kuulub iga enesest lugupidava firma tegevuse juurde, et see on auasi ja ka maine kujundamise vahend. Soovin toetusfondi nimel tänada kõiki abistajaid – eraisikuid, ettevõtteid, organisatsioone, kes on aidanud meil oma toetusega parandada nii olme- kui ravitingimusi Tallinna lastehaiglas," rääkis ta.

Kütusefirma Olerex tegevjuht Piret Miller andis pidulikult üle Olerexi heategevuskampaania annetuse, mille summa on 51 281 eurot. 2017. aasta detsembris korraldas Olerex Tallinna lastehaigla toetuseks punase lindi kampaania, kus igalt erakliendi tangitud bensiiniliitrilt läks 1 sent toetusfondile.

Piduliku õhtu raames näidati külalistele fondi ajalugu ja tänapäeva tutvustavat dokumentaalfilmi "Helduse tund".

Toetusfondi nõukogusse kuuluvad Jaagup Kreem, Tiit Kõuhkna, Raivo Laus, Adik Levin, Merike Martinson, Silva Tomingas, Pille Lukin ja Erki Peegel. Alates 2005. aastast on fondi nõukogu esimees Janek Mäggi. Aastatel 1996-2007 oli patrooniks Mikk Mikiver.

Alates 2007. aastast on Tallinna Lastehaigla Toetusfondi patroon Evelin Ilves. Lastehaigla toetusfondi esimene juhataja oli Liis Klaar, alates 1999. aastast juhib fondi tegevust Inna Kramer.

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.