Ossinovski: killustunud tervishoiuvõrk on ebamõistlik

Terviseminister Jevgeni Ossinovski.
Terviseminister Jevgeni Ossinovski.

Terviseminister Jevgeni Ossinovski kinnitas riigikogu eilses infotunnis, et sotsiaalministeerium toetab Tallinna ühendhaigla rajamist, sest killustatud tervishoiuvõrku ei ole riigil mõistlik ülal pidada.

Jevgeni Ossinovski rääkis riigikogu infotunnis 15 aastat tagasi alguse saanud Tallinna Haigla ideest ja tõi välja, et juba haiglavõrgu mudeli loomisel nähti, et Tallinnas võiks kahe olemasoleva keskhaigla asemel olla üks suur keskhaigla. Seda lisaks piirkondlikule Põhja-Eesti Regionaalhaiglale ja spetsiifilise fookusega Tallinna Lastehaiglale.

Minister jätkas, et kavandatav Tallinna Haigla peaks lisaks keskhaigla ülesannetele täitma ka üldhaigla ülesandeid Tallinna ja kogu Harjumaa piirkonnas. "Ma arvan, et selle muudatuse oleks võinud teha juba ammu," ütles Ossinovski.

"Sellist tervishoiuvõrgu killustamist Eestis, Eesti pealinnas, suurimas omavalitsuses ja tervishoiu toimepiirkonnas ei ole mõistlik ülal pidada," selgitas ta. "Sellest tulenevalt on mul hea meel, et ka Tallinna linn on oma plaane seadmas sinnapoole, et hakata rajama uut haiglat, ühendada kaks olemasolevat keskhaiglat."

Riigikogu liige Urmas Kruuse tõi infotunnis välja, et Tallinna Haiglas on planeeritud voodikohtade arv tunduvalt suurem kui praegu kahes keskhaiglas kokku ja ilmselt läheb ka kaadrit sellises olukorras rohkem vaja.

Minister meenutas, et jutuks olevate asutuste puhul on tegemist Tallinna linnale kuuluvate haiglatega ja nõnda saab olema ka Tallinna Haigla. "Millisel viisil planeeritakse sinna voodikohti, on Tallinna linna kui selle projekti elluviija vastutus," märkis ta. Küll aga kinnitab sotsiaalministeerium kõikide haiglate funktsionaalseid arengukavad.

"Loomulikult oleme valmis arutama Tallinna linnaga ka voodikohtade arvu ja erinevate erialade profileerimist," lisas Ossinovski Kruusele vastates. "Kindlasti ei ole mõistlik, et uus Tallinna Haigla konkureeriks teatud kitsaste erialade puhul Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga, mingil määral seda täna on," lisas ta.

Selles kontekstis, jätkas minister, vaadatakse üle ka sünnitushaiglate tegevused, sest plaan on Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Tallinna Lastehaigla baasil luua uus keskus. "Ma arvan, et sellest saab lõpuks üks hea asi. Aga see võtab kindlasti pikalt aega," ütles Jevgeni Ossinovski.

Regionaalhaigla ja lastehaigla juhid Agris Peedu ja Katrin Luts märkisid märtsis sotsiaalministeeriumile saadetud ühispöördumises, et arvestades rahvastiku sündide prognoose, rahvusvahelist kogemust, haiglavõrgu arengukava põhimõtteid ja uue Tallinna Haigla visiooni on põhjendatud Tallinnas Põhja-Eesti sünnitusabi ja günekoloogia ning neonatoloogia pädevuskeskuse loomine.

Kahe haigla seniste investeeringute ja täiendavate arvutuste kohaselt hindavad kahe haigla juhid Põhja-Eesti naiste ja vastsündinute kliiniku projekteerimise ja ehitamise eeldatavaks maksumuseks 26,8 miljonit eurot (km-ta).

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.