Õdede Liit: tervikpilt tulevikust puudub

Õdede Liidu juht Anneli Kannus.
Õdede Liidu juht Anneli Kannus.

Tänased seadusemuudatused ei too iseenesest kaasa veel ühtki sisulist muutust ja tekitavad just seetõttu ebakindlust erinevates osapooltes, leiab Õdede Liit enda seisukohas haigekassa seaduse muudatuste ja ka muude seadusemuudatuste kohta.

Seisukoht: "Eesti Õdede Liidu juhatus on arvamusel, et tervishoiu valdkonna uuenduste aluseks on tervikpildi kujundamine ühiste osa- ja huvipooltega. 

Toetame põhimõtteliselt esimest sammu selles suunas ehk käesolevaid
seadusemuudatusi, mis on seotud tegevuste ja eelarve koondamisega ühise strateegilise juhtimise alla. Samas jagame kolleegide muret nii kiirabist, kui ka haiglate ja arstide liidust. Finantsvahendite menetlemise ümberkorraldamine ei too iseenesest kaasa selgemaid ja paremaid lahendusi. Puudub kindlus, et vormilised muudatused on aluseks sisulistele muudatustele, mis parandavad tervishoiusüsteemi toimimist ning patsiendikeskuse kasvu. Tervikpilt tulevikust puudub või pole seda
osa- ja huvipooltega selgelt jagatud.

Mõistame, et ajaline faktor ja soov valitsuse otsuseid kiiresti ellu viia, tingivad vajaduse menetleda muudatusi kesksuvel ja ilma eelnevaid pikemaid läbirääkimisi pidamata.

Peale eelnõu väljasaatmist toimunud koosolek ja seejärel laekunud lisamaterjalid (14.juulil) näitasid selgelt, et vajadus koosoleku järgi enne eelnõu väljasaatmist oli olemas. Eeltoodust lähtuvalt teeme ettepaneku, vaatamata tihedale ajagraafikule, pidada hästi ettevalmistatud ja pikemalt (ette)planeeritud läbirääkimisi enne vastavate eelnõude menetlusse saatmist ehk isegi üks selgitav koosolek on parem kui mitte midagi.

Tervishoiusüsteemi muudatused peavad saama alguse sisulistest vajadustest. Muudatustes parima võimaliku leidmiseks tuleb pidada läbirääkimisi ja vajadusel planeerida vormiliste ja sisuliste uuenduste üheaegne menetlemine (eelnõudeks vormistamine). Tänased seadusemuudatused ei too iseenesest kaasa veel ühtki sisulist
muutust ja tekitavad just seetõttu ebakindlust erinevates osapooltes, mistõttu loodame edaspidi, nii vormilisi kui ka sisulisi eelnõusid, menetleda üheaegselt.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.