Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kannus: kass on, aga kas hiiri ka püüab?
Oleme jõudnud haigekassa seaduse muudatusteni, mis tagavad poliitiliste otsuste jõustumise. Kuulates ametnikke, siis on selge, et seaduse muudatusi oodatakse väga, sest siis pole enam hiljem võimalik midagi muuta ning see tagab teatava kindluse.
Õdede Liidu juht Anneli Kannus.
Foto: Erakogu
Poliitikute poolt liiguvad mõtted stiilis “meie otsustasime ära, teie näidake nüüd tulemusi”. Erinevaid osapooli pole piisavalt teavitatud, milliseks tervishoiu olukord muutub pärast seaduse muudatuse jõustumist. Tervishoiutöötajad on pigem kartlikul ja äraootaval seisukohal seaduse muudatuste osas.
Meditsiinisüsteemis ei ole paraku kellelgi aega – ei tervishoiutöötajal ega ka patsiendil ja nii toimubki pidev tormamine, mille tagajärjed jätavad soovida, leiab õdede liidu liht Anneli Kannus arvamusloos.
Tänased seadusemuudatused ei too iseenesest kaasa veel ühtki sisulist muutust ja tekitavad just seetõttu ebakindlust erinevates osapooltes, leiab Õdede Liit enda seisukohas haigekassa seaduse muudatuste ja ka muude seadusemuudatuste kohta.
Kevadperioodil tehti ära suur töö ja sündis oluline otsus tervishoiusüsteemi rahastamise muutustest järgmise nelja aasta jooksul. Järgmiseks allkirjastati kollektiivleping ning seejärel kuulasime ministri kõnet üleskutsega: “Kõik tervishoiutöötajad leppige omavahel kokku ning teeme ära”.