3 august 2017 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Monopolisti vastu rohu otsimine edeneb visalt

Foto: publicdomainpictures.net

Rahvusvaheline ravimifirma, mida Euroopa Komisjon kahtlustab turul monopoolse seisundi kuritarvitamises, on pannud sundseisu ka Eesti, pannes meid leppima mõne vähiravimi ülisuure hinnatõusuga. Viie preparaadi hind kasvab 400-1100 protsenti.

Viie ravimi kallinemise tõttu kasvavad haigekassa kulutused 50 000–60 000 eurot aastas. Õnneks vajab selliseid ravimeid piiratud hulk patsiente, kuid juhtum on õpetlik ja muret tekitav.

Lugemiseks logi sisse või registreeri oma tervishoiutöötaja registrikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee