Pressiteade

Keskaja kindluse hospidalist aktsiaselts Järvamaa Haiglani

Järvamaa Haigla.
Järvamaa Haigla.

Järvamaa Haigla sünnipäevakonverents toimub Paide Kultuurikeskuses 27.09.2017, algusega kell 13.00.

Inimene püüdis end ravima hakata juba ajaloo koidikul seoses oma isiksuse arenguga ja ümbritsevast loodusest eraldumisega. Meditsiin on arenenud tihedas seoses inimkonna ajaloo, filosoofia ja üldise kultuuriga. Järvamaal saame ajalooallikatele tuginedes teadlikumast inimeste abistamisest ja ravitsemisest hakata rääkima umbes viiesaja aasta tagusest perioodist kui Paide Vallimäele oli kerkinud kindlus.

Täna saab Järvamaa inimene suures mahus eriarstiabiteenuseid ja teisi  tervist toetavaid tugiteenuseid Aktsiaselts Järvamaa Haiglast, mis moodustati Järvamaa omavalitsuste poolt 13.06.1997. Kahekümne aasta jooksul on haigla nõukogu ja -juhatuse poolt juhitud haiglal läinud hästi. Haigla on suutnud uuendada või renoveerida oma taristu, investeeritud on kaasaegsesse meditsiinitehnikasse, töötajad on koolitatud pädevusnõuetele vastavalt ja arendatud on   erinevaid tervishoiu ja -sotsiaalteenuseid, et muuta raviprotsessid kvaliteetseks. Kõik haigla tegevused on lähtunud ühest eesmärgist, pakkuda kaasaegset ja patsiendikeskset tervishoiuteenust eelkõige Järvamaal elavatele inimestele, kuid meie patsientideks on sageli ka teistes  Eestimaa piirkondades ja välismaal elavad inimesed.

Aastal 2017 on Järvamaa inimeste poolt ühiselt loodud haigla saanud kahekümne aastaseks ja  on põhjust seda väärikalt tähistada. Sünnipäevakonverentsil vaatame tagasi sajandite tagusesse ajaloo hõlma, räägime üheksakümnendatel toimunud muutustest ja kohalike omavalitsuste ühistööna alguse saanud aktsiaseltsi sünnist, räägime haigla arengust  kahekümne aasta jooksul, vaatame tulevikku enda, koostööpartnerite visioonis. Sünnipäevameeleolu loob ansambel The Ilves Sisters ja pidupäevatorti maitseme üheskoos.

Olete oodatud sünnipäevakonverentsile!

*Seoses Järvamaa Haigla sünnipäevakonverentsiga on Järvamaa muuseum ajutiste näituste saalis üles seadnud väljapaneku, mis tutvustab meditsiini ajalugu Järvamaal „Igal hädal oma arst, igal tõvel oma tohter“ - pildikesi Järvamaa Haigla kujunemisloost. Näitus avatakse 27.09.2017.väljapanek Järvamaa muuseumis jääb avatuks kuni 18. novembrini.

 

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.