Abivahendipettusi leiti juurde

Sarnaselt haigekassaga leiti abivahendipettusi ka sotsiaalkindlustusametis hiljuti lõppenud kontrolli tulemusena. Ühe ettevõttega on koostöö lõpetamisel.

Sotsiaalkindlustusamet kontrollis tagasiulatuvalt kaheksa abivahendiettevõtte tehinguid perioodil 1. jaanuarist 2016 kuni 31. märtsini 2017. Järelkontrolli tulemusena avastas amet ebakõlasid 63 inimese abivahendite tehingute osas, suurusjärgus 32 000 euro eest, teatas kommunikatsioonijuht Kaili Uusmaa.

"Oleme tänaseks lõpetamas lepingut ühe abivahendiettevõttega ning esitanud neile vigaste tehingute eest tagasimaksenõude summas 11 743 eurot," lisas Uusmaa. "Seitsmele lepingupartnerile oleme esitanud leppetrahvinõude kogusummas 24 782 eurot ning vaadanud üle lepingu tingimused ja kokku leppinud põhimõtted edasiseks koostööks. Meie spetsialistid kontrollivad abivahendi tehinguid ka edaspidi."

Amet vastab esmaspäeval täiendavatele küsimustele.

Kevadel paljastus skandaal ortoosifirmadega haigekassa süsteemis, kus kaks suurimat tegijad väidetavalt petsid suuremaid summasid ortooside eest välja kui õigus. Need juhtumid on praegu nii politsei uurida kui ka haigekassa sisejuurdluse temaatika.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.