Ortoosifirmade juhid said kahtlustuse

Abiuseadmetefirmade Tervise Abi ja Gadox juhid said eile politseilt kahtlustuse kriminaalasja raames, mis on algatatud kelmuse paragrahvi alusel, teatas politsei esindaja.

AS Gadoxi juht Marko Tilk on menetlusosaline kriminaalasjas, mis on alustatud selle aasta märtsis karistusseadustiku kelmuse paragrahvi 209 lg 1 järgi. Esialgse kahtlustuse kohaselt on mitme aasta jooksul esitatud Eesti Haigekassale võltsitud arveid, eesmärgiga suurendada käivet ja kasumit. 

Politseist lisati, et sama kehtib Tervise Abi juhi Andre Leguðsi kohta. Kummagi firma esindajad ei soovinud intervjuud anda seoses kahtlustusega, kuna on vaikimise kohta politseis allkirja andnud.

Uurimine on paralleelselt käivitatud kolmes kohas: haigekassas, politseis ja sotsiaalkindlustusametis. 

Haigekassa Harju piirkonna juht Ado Viik selgitas, et see võib võtta kokku isegi aasta. Uurimist tehakse koostöös politseiga, et vältida dubleerimisi.

Tema sõnul ei olnud tegemist mingi IT-lahenduste veaga, nagu Meditsiiniuudistele on väidetud, vaid pettus toimus teadlikult, mõistete "isevalmistatav" ja "kohaldatav" abil. Nimelt on indviduaalne ortoos märksa kallim kui n-ö tehasest tulnu ja ettevõtte tõlgendas ortooside tavapärast patsiendi järgi kohandamist selliselt, nagu muudaks see toote individuaalseks, kallimaks tooteks.

Saates haigekassale arve meditsiiniseadmete loetelus oleva individuaalse ortoosi kohta, sai selle määrata märksa kallimaks kui poes olev pakenditoode,mis ei olnud meditsiiniseadmete loetellu registreeritudki.

Lähemalt saab lugeda 2. mai Meditsiiniuudistest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.