Töötervishoiu ja töötohutuse seadus võiks pakkuda avaramaid võimalusi tervise edendamiseks ja tööga seotud ning ka üldhaiguste ennetamiseks, leiab Töötervishoiu Arstide Selts oma kommentaarides sotsiaalministeeriumile.

- Foto: Publicdomainpictures.net
Kommentaar töötrvishoiu ja tööohutuse seaduse muudatustele: "Töökeskkonna ohutegurite andmed on üks osa töötajate tervisekontrollidest, samaväärse tähtsusega on töötaja individuaalsete omaduste arvestamine: erialase väljaõppe tase, vanus, sugu, füüsiline võimekus, kaasuvad haigused jm. Väga palju nõustamist, ravisoovitusi, edasi suunamisi eriarstide juurde või täiendavatele uuringutele jääb arsti ja töötaja vaheliseks suhtlemiseks ning meditsiiniline kokkuvõte epikriisina läheb elektroonsesse terviseinfosüsteemi. Eelnõust tekib arusaam, et töötervishoiuarstid teevad rutiinset ja vale rõhuasetusega tööd. Paraku saame töötada riigi poolt meile seadusandlusega ettenähtud võimaluste piires. Lisaks sõltub töötervishoiuarstide töö tulemus ja kvaliteet meie tähtsaima partneri tööandja koostöösoovist ja teadlikkusest.
Seotud lood
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.