Perearstid: meditsiiniline pädevus haigekassas peab jääma

Perearstide Seltsi teeb murelikuks eelnõu, mis vähendab haigekassa nõukogu liikmete arvu ning jätaks nõukogust välja meditsiinivaldkonnaga sisuliselt kursis inimesed. Sedasi kaotab patsient, leiab Perearstide Seltsi juht Diana Ingerainen.

Augusti lõpus tegi Eesti Perearstide Selts (EPS) peaminister Jüri Ratasele pöördumise, ettepanekuga lisada haigekassa nõukogu liikmete hulka ka perearstide esindaja.

„Pöördumise põhjuseks oli seltsi mure, et kõikide Eesti inimeste tervist puudutavate otsuste tegemise juures ei küsita nõu perearstidelt, kelle silmade läbi oleks esindatud laiem patsientide vaade. Nüüd soovitakse arstlik pädevus tervishoiuküsimuste aruteludest üldse välja jätta,“ selgitas EPS juht Diana Ingerainen.

„Nõukogus sündinud otsused puudutavad nii meie igapäevaseid terviseküsimusi kui ka tervishoiu kättesaadavust tulevikus. On mõeldamatu, et selleks puuduvad arsti kogemused ning meditsiiniteadmised,“ kinnitas Ingerainen.

„Lahendust nähakse nõukogu juurde moodustatud komisjonides, kuid senine kogemus näitab, et poliitikud ei võta ekspertarvamusi sageli kuulda ja otsus ei pruugi sündida rahva tervise huvides,“ lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.