• 18.09.17, 13:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Maailmapank pakub haigekassale abikätt

Maailmapank pöördus Eesti Haigekassa poole ettepanekuga viia läbi analüüs, mis annaks tervikliku ülevaate Eesti tervishoiu rahastamise peamistest väljakutsetest ja arenguvõimalustest, pidades silmas eesmärki tagada solidaarse ravikindlustuse kestlikkus.
Haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross
  • Haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross
  • Foto: Meditsiiniuudised, mu.ee
Kavandatavas analüüsis vaadatakse süvitsi kõiki tervishoiu rahastamise etappe ja sellega seonduvat, sh tervishoiu rahastamist tervikuna, ravikindlustuse ressursse, järelevalvet, aruandekohuse täitmist ja süsteemi läbipaistvust. Analüüs peaks vastama küsimustele, millised on Eesti tervishoiu rahastamise süsteemi peamised probleemid, kuidas tagab praegune süsteem solidaarse ravikindlustuse jätkumise ning kuidas tervishoiusektor kindlustab ravitulemuste parandamiseks vajaliku majandusliku jätkusuutlikkuse.

Seotud lood

Uudised
  • 08.09.17, 16:30
Haigekassa esimene poolaasta 18,9 miljoniga miinuses
Aruandest selgub, et haigekassa esimese poolaasta tulem oli miinus 18,9 miljonit eurot, mis on 5,7 miljonit eurot negatiivsem prognoositust.
Uudised
  • 28.09.17, 12:15
Tasuta ravikindlustus on halb mõte
Solidaarsesse süsteemi panustajad ei pea maksma kinni nende ravikindlustust, kes võtavad vastu ümbrikupalka, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Uudised
  • 30.10.17, 11:15
Tervishoiukulud kasvasid 7%
Tervishoiukulude osatähtsus sisemajanduse koguproduktist ulatus 2016. aastal 6,7 protsendini, aasta varem oli osatähtsus 6,5%.
Uudised
  • 23.08.17, 10:45
I poolaasta: ravimitele kulus vähem kui ajutisele töövõimetusele
Haigekassa esimese poolaasta aruande kohasel olid tulud 552,7 miljonit eurot ja kulud 410,5 miljonit.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele