Maailmapank pakub haigekassale abikätt

Haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross
Haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross

Maailmapank pöördus Eesti Haigekassa poole ettepanekuga viia läbi analüüs, mis annaks tervikliku ülevaate Eesti tervishoiu rahastamise peamistest väljakutsetest ja arenguvõimalustest, pidades silmas eesmärki tagada solidaarse ravikindlustuse kestlikkus.

Kavandatavas analüüsis vaadatakse süvitsi kõiki tervishoiu rahastamise etappe ja sellega seonduvat, sh tervishoiu rahastamist tervikuna, ravikindlustuse ressursse, järelevalvet, aruandekohuse täitmist ja süsteemi läbipaistvust. Analüüs peaks vastama küsimustele, millised on Eesti tervishoiu rahastamise süsteemi peamised probleemid, kuidas tagab praegune süsteem solidaarse ravikindlustuse jätkumise ning kuidas tervishoiusektor kindlustab ravitulemuste parandamiseks vajaliku majandusliku jätkusuutlikkuse.

Haigekassa juht Tanel Ross kirjutab oma pöördumises sotsiaalministeeriumisse, et ravikindlustuse jätkusuutlikkuse tagamine on Eesti Haigekassa oluline ülesanne ja haigekassa peab pakutud koostööd ning selle tulemusel valmivat analüüsi väga väärtuslikuks. „Eeltoodust lähtuvalt teeme sotsiaalministeeriumile ettepaneku kaaluda kirjeldatud analüüsi läbiviimist välisekspertide toel,“ kirjutas Ross pöördumises.

Analüüsi valmimise koordineerimise ning administratiivse toe saab Rossi kinnitusel tagada haigekassa poolt. Et analüüs saaks võimalikult laia ekspertide toe ja kvaliteetse tulemuse, teeb haigekassa ühtlasi ettepaneku moodustada analüüsi läbiviimiseks tervishoiu- ja finantssüsteemi osapooli kaasav juhtrühm, mille kokku kutsuja võib samuti olla Eesti Haigekassa.

Ross lisab, et Maailmapank on rõhutanud, et sellise analüüsi saab läbi viia kohalikke olusid väga hästi tundva eksperdi osalusel. „Eesti eksperdi nimetamiseks ootame hea meelega sotsiaalministeeriumi ettepanekuid,“ lisab Ross. 

Projekti elluviimine on ette nähtud vahemikus 01. oktoober kuni 30. november 2017 ja see koosneb järgnevatest etappidest: andmete kogumine ning olemasolevate analüüsidega tutvumine, uuringute ja intervjuude tegemine (sh rahandusministeeriumi, sotsiaalministeeriumi ja haigekassa ekspertidega), peamiste probleemkohtade analüüs ning võimalike lahenduste väljapakkumine.

Projekti tulemusena koondab Maailmapank erinevate riikide sarnastel põhimõtetel koostatud analüüsid ühtseks raportiks, mis annab põhjaliku ülevaate erinevate tervishoiusüsteemide optimaalse rahastuse põhimõtetest ja teistele riikidele kasulikke näpunäiteid valdkonna jätkusuutlikuks majandamiseks ning paremate ravitulemuste saavutamiseks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.