Kolmel esimesel tervisekeskusel peagi leping käes

Eesti Haigekassa on heaks kiitnud kolm esimest tervisekeskuste taotlust. Taotlused esitasid praegu tegutsevad perearstipraksised, kellest kaks hakkavad tegutsema Tallinnas ning üks Tartus. Kokku on tänaseks esitatud haigekassale viis taotlust.

Perearstide jaoks annab tervisekeskuse leping võimalusi pakkuda kaasaegseid teenuseid ühes kohas oma nimistu liikmetele. Leping pakub täiendavaid võimalusi e-tervise teenusteks, kvaliteedi arendamiseks ning tulevikus ka personaalse meditsiini lahenduste kasutamiseks.

Haigekassaga saavad tervisekeskuse lepingut taotleda ka juba täna olemasolevad ja nõuetele vastavad keskused. Taotlejad, kes esimesel taotlemisel ei kvalifitseeru tervisekeskuse tingimustele, saavad põhjaliku tagasiside, mille alusel viia sisse muudatused tervisekeskuse tingimustele vastamiseks. Seejärel saab taotleja uuesti oma avalduse esitada. Lõplikku tähtaega taotluse uuesti esitamiseks ei ole.

Esmatasandi tervisekeskus on ühtses juriidilises isikus töötav perearsti meeskond, mis koondab minimaalselt 3 nimistut ehk 4500 inimest. Tervisekeskuse teeninduspiirkond on terviseameti poolt määratud kindel geograafiline ala, näiteks omavalitsusüksus või maakond.

Uute tervisekeskuste tulekuga laieneb inimeste jaoks perearsti tervishoiuteenuste valik. Keskustesse koonduvad ühte meeskonda lisaks perearsti ja –õele ka füsioterapeut ja ämmaemand ning keskustes korraldatakse alates 2018. aasta juulist koduõe teenuse pakkumine.

Tervisekeskused on avatud tööpäeviti vähemalt kell 8-18 ning lahtiolekuajal võtab inimesi vastu vähemalt üks perearst ja pereõde, et tagada kõikidele tervisekeskuse perearstide patsientidele vastuvõtt ägeda terviseprobleemi korral. Uued keskused tagavad, et kõigile kindlustatutele oleks kiirelt, tasuta ja elukoha lähedal kättesaadav esmane vajalik nõustamine ning arstiabi.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.