Haigekassa põhjendab, miks Annabeli ravimit ei hüvitata

Seitsmeaastase Annabeli neuroblastoomi ravimi hüvitamisel kaaluti haigekassa esindaja kinnitusel kõiki võimalikke variante, kuid ühtegi toimivat lahendust peale vabatahtliku rahakogumise soovitamise ei olnud.

"Meil on väga kahju, et tüdruku perekond on pidanud sellise raske katsumuse läbima. Raviarsti soovitatud ravimil on tõepoolest Eestis müügiluba olemas, aga seni ei ole haigekassale tehtud taotlust ravimi lisamiseks meie hüvitatud ravimite nimekirja," ütles haigekassa esindaja Liis Hinsberg. "Taotluse protsess on põhjalik, kus on kindlad sammud ravimi toime ja mõju hindamiseks."

Selle ravimi hüvitamise võimaluste otsimiseks tegi tüdruku perekond haigekassale taotluse saada ravimit välisravina, ehk minna Soome haiglasse seda ravi saama (seda ravimit manustatakse haiglas). "Aga ka välisravi hüvitamine on kirjas seaduses ja me ei saa seda hüvitada kui see tegelikult on Eestis olemas," selgitas Hinsberg. "Sellise hinnangu andis ka arstide konsiilium. Taotletud ravimil on olemas Eestis müügiluba ja meil on täna haigekassa nimekirjas olemas alternatiivne ravim."

Haigekassa peab terma sõnul oma otsustes lähtuma seadusest. "Meil ei ole võimalik teha otsust, mis on seadusega vastuolus. Küll aga on see väga oluline, et see laps saaks vajalikku ravi kui see on olemas," lisas ta. "Teades, et meie otsus tuleb arvatavasti negatiivne, rääkis meie juhatuse esimees eelmisel nädalal Toivo Tänavsuuga ja veendus, et fond saab lapse ravi katta."

Fond saab Hinsbergi sõnul olla sild uue turule tulnud ravimi ja haigekassa vahel. "Kui tegemist on uue ravimiga ja vajalik protsess ei ole läbi ravimi hüvitamiseks meie poolt, on hea teada, et seni saab fond aidata neid ravimeid hüvitada ja inimestele keerulises olukorras tuge pakkuda," märkis ta.

Hinsberg lubas, et haigekassa omalt poolt võtab ühendust erialaseltsidega, kes saavad teha taotluseid uute ravimite lisamiseks hüvitatavate nimekirja. "Samuti võtame ühendust ka ravimifirmaga läbirääkimiste alustamiseks," lisas ta.

Eesti hematoloogide seltsi juht dr Ain Kaare vastas Meditsiiniuudiste vastavale pöördumisele, et kiirustab lennukile, kuid õhtul vastab küsimustele seoses uue ravimiga.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.