320 arstitudengit vaktsineerivad end gripi vastu

Käesoleval aastal korraldab Eesti Arstitudengite Selts taas tudengite vaktsineerimist gripi vastu. Sellel aastal vaktsineeritakse kokku 320 tudengit.

Vaktsineerimine toimub koostöös Kuressaare haigla, Südameapteegi, Eesti Arstide Liidu ja Tartu Ülikooli Meditsiiniteaduste valdkonnaga.

Eestis oli hooajal 2016/2017 suremus gripi järgselt ligi kuus korda kõrgem kui Euroopa Liidu keskmine. Terviseameti andmeil hospitaliseeriti antud hooajal raske gripi või gripiga seotud kopsupõletiku tõttu 1459 inimest, kellest 110 vajas intensiivravi. Sel hooajal on gripist tingitud tüsistuste tõttu surnud juba 47 inimest. Kokku haigestus grippi kuni 50 000 inimest. Vaktsineerimine aitaks antud numbrit oluliselt vähendada ning hoida kokku ka ravikulutusi. Näitena võib tuua ravijuhu, kus patsient viibis gripi tõttu intensiivravi osakonnas kolm päeva, mille kogumaksumuseks kujunes 4540.96€. Seevastu gripivaktsiini hind apteegis on kõigest 10.50€.

Gripist on ohustatud eelkõige lapsed, eakad, rasedad ning kroonilisi haigusi põdevad inimesed. Võrreldes tavalise „külmetushaigusega“ on gripp oluliselt raskema kuluga ning võib endaga kaasa tuua väga raskeid tüsistusi nagu kopsupõletik, keskkõrvapõletik või bronhiit. Lisaks võib gripp põhjustada juba olemasolevate haiguste ägenemist, millest tõsisemad on näiteks astma ja südamepuudulikkus.

Selleks, et vähendada võimalust nakatuda ja kaitsta neid, kes on gripist kõige rohkem ohustatud, kutsub Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts vaktsineerima kõiki Eesti inimesi. Selleks, et informatsioon vaktsineerimise vajalikkusest jõuaks võimalikult paljude inimesteni on algatatud fotoaktsioon. Tee endast vaktsineerimisel pilt ning jaga seda sotsiaalmeedias kasutades märgist: #minavaktsineerin.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.