Kadi Heinsalu • 27 november 2017 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Enteroviirusvaktsiin on sammu edasi liikunud

Enteroviirusest tekitatud lööve lapse käel.  

Prekliinilistes katsetes kaitseb enteroviirusvaktsiin hiiri I tüüpi diabeedi väljakujunemise eest, vahendas Soome arstide leht Mediuutiset Soome ja Rootsi ühist ravimiuuringu projekti.

Koostöös uurivad Tampere Ülikooli ja Rootsi Karolinska Instituudi teadlased enteroviirusvaktsiini, mille vahekokkuvõte avaldati Diabetologia ajalehes. Uuringus kasutatud vaktsiin sisaldas enetroviirust, mis on varasemate suurte uuringute järgi seotud I tüüpi diabeedi tekkimisega. Käesolev uuring on esimene, kus märgiti, et on võimalik hoida ära diabeedi teket vaktsineerimise kaudu. Vaktsiin kaitses hiiri ka muude viirusest põhjustatud koekahjustuste eest ja see ei tekitanud kõrvaltoimeid. 

Sisu on kättesaadav ainult arstidele ja apteekritele. Vaatamiseks logi sisse või registreeri oma arstikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee