Terviseamet nõudis kliinikult blogi eemaldamist

KSA blogi.
KSA blogi.

KSA Silmakeskusel tuli oma kodulehel olevast blogist eemaldada mitteteaduspõhised sissekanded, sest terviseamet tegi neile arstieetika koodeksile viidates märgukirja.

Kliiniku blogist sai muu hulgas lugeda väikelaste vaktsineerimise ohtlikkusest ja sellest, kuidas piim põhjustab lastel seesmist verejooksu, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Kui mõni tervishoiuasutus jagab väärinfot, teeb terviseamet selgitustööd - selgitab kehtivaid õigusakte ja põhimõtteid ning annab võimaluse valeinfot muuta või see eemaldada.

"Juhul kui isik ei tee koostööd ega muuda või eemalda informatsiooni, on ametil kui riiklikku järelevalve ülesannet täitma volitatud asutusel võimalus algatada isiku suhtes riiklik järelevalvemenetlus, mille raames on ametil õigus vajadusel kohaldada haldussunnivahendeid," vahendas terviseameti avalike suhete juht Iiris Saluri järelevalveosakonnast saadud teavet.

Tema sõnul on terviseameti praktikas ka varem mõned sarnased juhtumid aset leidnud ning menetluse tulemusel on eksitava informatsiooni levitamine lõpetatud.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.