Täna lehes: Innovatiivsed meditsiinifirmad tegutsevad ELi toetuste abil

Selle aasta esimese Meditsiiniuudiste lehe luubilugu sündis Euroopa avarustes, kus meie toimetaja Siret Trull külastas ELi toel tegutsevaid meditsiini start-upe.

Arvamused
Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane annab ülevaate, mis on haigekassa selle aasta kõige tähtsamad eesmärgid. Kasvab ennetusele mõeldud eelarve, parandatakse sünergiat meedikute vahel ja muidugi tegeldakse lisarahastuse teemaga.

Eesti Arstide Liidu president aastast 2018 Jaan Sütt peab tänavusteks olulisemateks teemadeks vastutuskindlustust ja uue kollektiivleppe ettevalmistust.

Pika intervjuu alanud aasta tegemistest ja prioriteetidest andis töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski

Konverents Meditsiin 2018
Londoni linnavalitsuse rahvatervise ennetuse osakonnas rahvatervise arst-resident Taavi Tillmann rääkis teaduspõhise lisaraha investeerimisest maksimaalse tervisetulemi nimel.

Kliinikumi juhatuse liige Mart Einasto andis ülevaate, miks suurel haiglal on suured kulud ja raha jääb puudu vaatamata sellele, seda saadakse palju.

Tallinna Haigla projektijuht Sven Kruup sõnas Tallinna Haiglast kõneldes, et on väärarvamuse kohaselt on suur haigla ilmtingimata see paha, kes neelab alla väikesed keskused. Reaalne elus on Kruubi sõnul pigem vastupidi.

Eesti Arstide Liidu president aastast 2018 Jaan Sütt rääkis alanud aasta plaanidest, kuhu kuulub ka ammu oodatud vastutuskindlustus. Samuti ootab ees kollektiivleppe ettevalmistamine.

Arstiteadusüliõpilaste seltsi juht Anu Parvelo ütles tudengiorganisatsiooni unistustest kõneldes, et nende soov on, et maailma kõige tervemad ja õnnelikumad inimesed elaksid Eestis.

Sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juht Heli Paluste andis ülevaate, kaugel tervisekeskuste projekt on ja kuidas edeneb uue vooru ettevalmistamine.

Fookuses
Gastro:
Mida tähendab veri väljaheites? Arutlevad ITK gastroenteroloogid Peeter Kõiva ja Benno Margus.

Vererõhk:
Soospetsiifilise ravi vajadus kaalumisel. Hiljutine uuring on näidanud, et keskeas vererõhku mõjutavad faktorid on meestel ja naistel erinevad.

Psüühika:
Ootuste ja reaalsuse erinevus mõjutab. PERHi psühhiaatriakliiniku vanemarst-psühhiaater Irja Ivarinen noorukite depressioonist. Ootuste ja reaalsuse erinevuse tõttu kannatavad tihti ka lapsed ja noorukid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.