Tervisekeskuse projektiga jätkavad kõik perearstid

Kuigi tervisekeskuste projektide tee valmis keskuseni on kohati üle kivide ja kändude läinud, pole seni veel keegi loobunud.

Küsimustele, kuidas tervisekeskuste rajamise I taotlusvooru läbinutel läheb, vastas sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juhilt Heli Paluste.

Kas mõnel tervisekeskuse rajajal on tekkinud ka probleeme, mis võib kogu projekti küsimärgi alla seada? 

7 projektile on tehtud taotluse rahuldamise otsuse muutmise otsus. Projekte on muudetud seoses eelarve muutmisega (suurenemine, vähenemine), lõpptähtaja pikenemisega, planeeritud teenuste loetelu muutmisega. Finantskorrektsioon on tehtud 8-le projektile, kus läbiviidud hangete kontrollimisel tuvastati rikkumisi. Samas ei ole projektidega seoses ei sotsiaal- ega rahandusministeeriumile esitatud ühtegi avaldust projekti muutmiseks seetõttu, et keegi perearstidest oleks projektist loobunud. 

Kui palju on neid tervisekeskusi, mis saavad lisandunud arsti tõttu raha juurde?

55st rahastatud projektist 8 on Tallinnas, seega sisuliselt kõik ülejäänud 47 võivad seda võimalust kasutada. Kui paljud neist seda teevad ei ole võimalik praegu ennustada.

Tervisekeskuste rajamise esimeses voorus oli meetme tegevuste eelarve ligi 85,1 miljonit eurot. Toetuse rahuldamise otsuse sai 55 projekti 43 piirkondlikust tõmbekeskusest üle Eesti ning maksumusega 57,2 miljonit eurot. Teiseks taotlusvooruks on ette nähtud kokku 27,9 miljonit eurot. Taotlusvoor on kavas välja kuulutada 2018. veebruaris.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.