Eesti võib siirdemeditsiini infrastruktuurist välja astuda

Riiklik siirdemeditsiini ja kliiniliste teadusuuringute keskus on hädas rahvusvahelisse infrastruktuuri EATRIS ERIC liikmemaksu tasumisega ning kui läbirääkimistega ei saavutata uueks perioodiks sobivat tasu, soovitakse liikmelisus lõpetada.

Tartu ülikool, Eesti maaülikool ja TÜ Kliinikum pöördusid läinud aasta novembris sotsiaalministeeriumi poole riigilt toetuse saamiseks liikmemaksu tasumiseks, et Riiklik siirdemeditsiini ja kliiniliste teadusuuringute keskus saaks ka edaspidi kuuluda rahvusvahelisse infrastruktuuri EATRIS ERIC.

Ministeeriumist vastati jaanuari alguses aga, et neil puuduvad võimalused rahaliselt liikmelisust 2018. aastal toetada, kuna novembris-detsembris ei saa enam järgmiseks aastaks kuni 100 000 euro eest uusi kohustusi võtta. 

Riikliku siirdemeditsiini ja kliiniliste teadusuuringute keskuse nõukogu võttis seepeale vastu otsuse paluda riigi esindajatel lõpetada Eesti EATRIS ERICu liikmelisus esimesel võimalusel juhul kui selgub, et uue perioodi liikmemaks, mis tuleb konsortsiumil tasuda ilma Eesti riigi panuseta, kujuneb läbirääkimiste tulemusena suuremaks kui 30 000 eurot aastas.

Eesti on EATRIS ERICu liige alates Eesti 2013. aastast. EATRIS ERIC-u tegevusi täitvaks riiklikuks keskuseks on kolme partneri (Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool ja SA Tartu Ülikooli Kliinikum) konsortsiumina loodud Riiklik siirdemeditsiini ja kliiniliste teadusuuringute keskus. Konsortsiumi juhtasutus, vastutaja ja esindaja on Tartu Ülikool.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.