Soolemikroobid mõjutavad ajus toimuvat

Mikrobioom on seotud ka haigustega nagu parkinsonism, Alzheimeri tõbi jms  närvihaigused.
Mikrobioom on seotud ka haigustega nagu parkinsonism, Alzheimeri tõbi jms...

Üha rohkem tõendeid viitab, et terve mikroobikooslus on oluline ka vaimse tervise tagamiseks.

Soolestikus elavate mikroobide toitmist ei tohiks unarusse jätta, leiab Eesti geenivaramu mikrobioomika vanemteadur Elin Org ERRi Novaatori lehel.

"Me võime mõelda, et mikrobioom on oluline mitmete selliste haiguste juures, mis on seotud soolestikuga. Nüüd on aga huvitav just see, et mikrobioom on tegelikult ka seotud selliste haigustega nagu parkinsonism, Alzheimeri tõbi ja muud sellised närvihaigused," laiendas vanemteadur saates "Terevisioon".

Org tõi välja, et teaduskirjanduses on esirinnas just sellised tööd, kus vaadatakse soolestiku ja aju vahelisi seoseid. Nimelt toodavad soolestikus elavad mikroorganismid mitmeid olulisi molekule, mis mõjutavad omakorda nii inimeste ainevahetust kui ka immuun- ja närvisüsteemi.

"Oleme nüüd aru saanud, et kui me vaatame inimest, inimese tervist, siis meie genoom on üks osa sellest, aga tervikust on suur osa ka mikroobidel," lisas Org. Kokku ilmub tema sõnul teadusajakirjades igal aastal juba umbes 8000 mikroobikooslust puudutavat teadustööd.

Täismahus intervjuud loe Novaatorist.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.