Täna lehes: apteekide unelmate asukohad

BENU apteek vanas postimajas saab loota rahvarohkusele ja turistidele. Konkurendid aga hingavad kuklasse: üle tee on Ülikooli Apteek ja kõrval Viru keskuses Apotheka.
BENU apteek vanas postimajas saab loota rahvarohkusele ja turistidele....

Uute apteekide avamisi on paari viimase aastaga seadusemuutuse tõttu kõvasti tagasi tõmmatud. Järjest määravam on edukuse juures mitte ketiapteekide arv, vaid asukoht, selgub tänase lehe kaaneloost.

Uudised

Lisamiljonid lähevad valdavalt kardioloogiasse ja onkoloogiasse, aga ka laste ravile. Uudisest selgub, et kuigi tervishoiule eraldatakse sel aastal 34 miljonit eurot lisaks, jõuab mõne eriala rahaline vajadus kiire arengu tõttu pidevalt eest ära joosta.

Uut moodi lepingud. Haigekassa ja haiglavõrgu arengukava haiglate vahel algab 2019. aastal uus lepinguperiood. Uued lepingud võivad tulla juba uute tingimustega.

Fookuses: uni

Unepaanika ja unehalvatuse kütkes. Kuidas toime tulla parasomniatega ja mis on nende peamised riskitegurid?

Uneuuringud on kättesaadavamad nüüd ka Eesti patsientidele. Alates 2018. aastast rahastab haigekassa uneaegsete hingamishäirete kahtlusega patsientide uuringud.

Fookuses: onkoloogia

Uuring andis kinnituse: viiendik vähkkasvajatest on põhjustatud rasvumisest ja diabeedist.

Fookuses: valu

Unetute valuravi võib ebaõnnestuda. Uuring on esile toonud seosed unepuuduse ja valutundlikkuse vahel. Tulemused võivad avaldada olulist mõju valuravi meetoditele. 

Fookuses: haavad

Õige hetke leidmine rinna taastamiseks. Naispatsiendi kaasuvad haigused ja ülekaal sunnivad sageli rinna taastamisega pärast mastektoomiat ootama.

Fookuses: ravimiuuringud

III faasi uuringud on meil valdavad.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.