Kuressaare haigla sai uue kompuutertomograafi

Kuressaare Haigla juhatuse liige Märt Kõlli
Kuressaare Haigla juhatuse liige Märt Kõlli

Eile jõudis Saksamaalt kohale Kuressaare haigla uus kompuutertomograaf, millega on kavas hiljemalt märtsi algul uuringuid tegema hakata.

SA Kuressaare Haigla juhatuse liikme Märt Kõlli sõnul võtab uue kõrgtehnoloogilise seadme ülespanek ja installeerimine aega umbes nädala. Haigla personali, kes uut seadet kasutama hakkavad, ootab aga ees koolitus, kirjutas Saarte Hääl.

Haigla ambulatoorse ravi ja diagnostikakliiniku ülemarsti Toomas Tuulingu sõnul võimaldab uus Siemensi kompuutertomograaf Somatom.Go.Up teha oluliselt väiksema kiirguskoormusega ja täpsemaid uuringuid. “Meie patsientidele on see väga hea uudis,” märkis Tuuling. Kompuutertomograafia uuringuid tehti Kuressaare haiglas mullu ligi 17 000.

Vana kompuutertomograaf, mille haigla soetas 2006. aastal, saadetakse sama rekaga, mis uue seadme Saaremaale tõi, Siemensile tagasi. “Hanke võitja arvestas uue seadme hinnast vana tomograafi väärtuse maha,” ütles Kõlli.

Kuressaare haigla soetas uue kõrgtehnoloogilise seadme Siemens Osakeyhtiö Eesti filiaalilt kapitalirendiga, seadme hind on koos käibemaksuga ligi 300 000 eurot.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.