Violetta Riidas • 15. veebruar 2018
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Veskimäe kingitus Eestile – 115 õppefilmi

Tõstamaa perearst Madis Veskimägi.  Foto: Erik Prozes/ÄP

Tõstamaa perearst Madis Veskimägi kingib Eestile 100. aastapäevaks 115 õppefilmi perearsti väikekirurgilistest protseduuridest.

Igal sündmusel või tegevusel on oma lugu ja taust, mis loomuliku arenguna kulgedes ühel hetkel saavad küpseks. 2010 a ilmus siinkirjutaja koostatuna raamat “Väikekirurgia ja traumatoloogia perearstile”, valdavalt 10 aasta töökogemusest maapiirkonna perearstina. Raamatu üks osa- väikekirurgia pildialbum andis ülevaate reaalsete protseduuride järkjärgulisest teostusest. Tehniliselt on pildid jäädvustatud “digiseebikaga”, kaameraga, mille kvaliteet on piisavalt hea ja kõige tähtsam – seda on võimalik alati kaasas kanda ja kasutada kui selleks on vajadus. Raamatu ilmumisele järgnevatel aastatel on toimunud head videopilti võimaldavate kaamerate areng, veelgi tähtsam – on arenenud ka keskkonnad videoklippide talletuseks ja vahetuseks – Youtube, Facebook, e-kirja listid, veebiväljaanded, portaalid jt. Kõige tähtsam – toimunud on netiühendusega nutiseadmete kiire areng. Mõningase murega võiks nentida, et kahjuks liigagi sageli on virtuaalkeskkond paeluvam kui reaalkeskond, päris elu.

Sisu on kättesaadav ainult arstidele ja apteekritele. Vaatamiseks logi sisse või registreeri oma arstikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee