Ossinovski: Selline kiirmenetlus tuli ootamatult

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski

Terviseminister Jevgeni Ossinovski tunnistas täna oma sotsiaalmeediakontol, et Valga ja Põlva haigla sünnitusosakondade sulgemise n-ö kiirmenetlus tuli talle ministrina ootamatult.

Sellel nädalal on palju kriitilist vastukaja tekitanud sünnitusabi lõpetamine Põlva ja Valga haiglates juba sellel aastal. Põlva haigla omanikud on vastava otsuse teinud, Valga haigla plaanib teadaolevalt otsustada järgmisel nädalal. Selline kiirmenetlus tuli ootamatult, tunnistab minister sotsiaalmeedias.

Ossinovski jätkab:

"Tegu on kohaliku kogukonna jaoks väga olulise teemaga ja just seepärast tuleb see eelnevalt oma inimestega läbi rääkida – ka siis, kui lõpuks leitakse, et sünnitusosakonna sulgemine on naiste ja laste ohutuse tagamiseks vajalik.

Teame ju, et Eesti naistearstid on aastaid rääkinud, et sünnitusabi osutamine haiglates, kus on alla 300-400 sünnituse aastas seab ohtu emade ja laste tervise. Palju on selles kontekstis räägitud rahast, ent raha ei ole kindlasti peamine. Kõige tähtsam on nende otsuste puhul emade ja laste ohutus.

Selge on ka see, et enne otsuste vastuvõtmist peab haiglal ja kohalikul omavalitsusel valmis olema plaan, kuidas naiste ja perede jaoks uus süsteem tervikuna toimima hakkab. Küsimus ei ole ju mitte ainult kaugemale sünnitama minekus, vaid ka selles, kuidas on korraldatud vastsündinuga kojuminek, kui perel pole oma transporti, või mida tehakse siis, kui sünnitaja läheb haiglasse liiga vara.

Ma ei pea õigeks nende otsuste langetamist haigla nõukogu kinniste uste taga, kohalikku kogukonda kuulamata ning otsuse plusse ja miinuseid põhjalikult arutamata. Eriti paneb selline rutakus imestama Põlva haigla puhul, mis vastavalt minu kinnitatud arengukavale pidi osutama sünnitusabi veel vähemalt järgmisel aastal."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.