• 04.04.18, 15:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Praegu saab sünnitada 14 haiglas

Eestis on kokku 14 haiglat, milles on sünnitusosakond. Kui neist suurimas sündis eelmisel aastal 4042 last, siis väikseimas vaid 40.
Hiiumaa haiglas sündis eelmisel aastal vaid 40 last.
  • Hiiumaa haiglas sündis eelmisel aastal vaid 40 last.
  • Foto: Meeli Küttim / Äripäev
Kõige vähem sünde - 40 võeti eelmisel aastal vastu Hiiumaal. Hiiumaa haigla nõukogu esimees Agris Peedu, kes on ka PERHi juht, kinnitas hiljuti ajakirjanduses, et Eesti suuruselt teisele saarele jääb sünnitusosakond alles. 

Seotud lood

Uudised
  • 23.03.18, 15:30
Tennisberg: vahemaad Eestis probleemiks ei ole
Sünnitusabi hajutamine väikeste haiglate vahel on riskeerimine nii ema kui ka vastsündinu eluga, leiab Läänemaa haigla ravijuht Kai Tennisberg.
Uudised
  • 15.03.18, 17:00
Põlva ja Valga haiglate sünnitusosakonnad suletakse
Haigekassa ja Põlva haigla otsustasid tänavu oktoobrist sulgeda Põlva haigla sünnitusosakonna, ettepaneku sünnitusosakonna sulgemiseks sai ka Valga haigla.
Uudised
  • 21.03.18, 11:15
Einasto: Põlvas on ümberkorraldusteks pool aastat
Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liikme ja kõigi kolme Lõuna-Eesti haigla nõukogu esimehe Mart Einasto sõnul tuleb ümberkorraldused Põlva haiglas ära teha poole aastaga ja ämmaemandatele ka pärast sünnitusabi lõpetamist väärikas töö tagada.
Uudised
  • 23.03.18, 14:00
Aart: numbreid vaadates on selge, miks selline otsus tehti
Lõuna-Eesti Haigla ravijuht Agnes Aart kinnitas, et nemad on valmis kõik lisanduvad sünnitused vastu võtma.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele