Täna lehes: Head ideed ootavad kohtumist rahaga

Eestis on raske leida huvitatud investoreid, kes oleksid võimelised tegema nii suuri investeeringuid kui meditsiinitehnoloogia turule viimine nõuab.

Välisrahale kandideerides on aga konkurents tihe. Nii jõuavadki Eesti inseneride huvitavatest leiutistest arsti n-ö töölauale vaid vähesed, selgub tänase Meditsiiniuudiste paberlehe kaaneloost.

Arvamused

Tervise Arengu Instituudi tervisestatistika osakonna analüütik Marika Inno annab ülevaate, kui palju on meil raviasutusi, kellele need kuuluvad, mis alal need tegutsevad ja palju neist aastas keskmiselt tegutsemise lõpetab või seda alustab.  

Tütarhaigla esimene ja püsiv soov on saada arstlikku tuge, tõdeb haiglavõrgu juht Meelis Roosimägi regionaalhaigla võrgustumise kogemusi kokku võttes.

Uudised

Sünnitusabi väheneb maal. Valga haigla juht Marek Seer on üks haiglajuhte, kes peab suure tõenäosusega sünnitusteenuse käest andma.

Miinimumpalka suudetakse ikka maksta. Alates 1. aprillist peavad kollektiivleppest johtuvalt tõusma kõigi arstide ja õdede palgad ja seda nii riiklikes kui ka erateenusepakkujate juures.

Fookuses: naine

Rinnavähi ravist ja sõeluuringutest. Värsketest põhimõtetest rinnavähi ravis kirjutab regionaalhaigla onkoloog Riina Kütner.

Fookuses: nakkus

Algas HPV vastu vaktsineerimine. Kuidas on vaktsineerimine alanud ja mis väljakutsed meedikutel on tütarlaste HPV-vastase vaktsineerimisega? 

Fookuses: mees

Eesnäärmehaigeid mehi järjest rohkem. Ülevaade regionaalhaigla koostööseminaril “Eesnääre” peetud ettekannetest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.