Pildid: Viigimaa ja Merilind jagasid riigikogulastele tervisenõu

Südamearst professor Margus Viigimaa ja perearst Eero Merilind nõustavad riigikogu liikmeid.
Südamearst professor Margus Viigimaa ja perearst Eero Merilind nõustavad...

Südamenädala raames lasid riigikogu liikmed mõõta oma tervisenäitajaid: kolesterooli, veresuhkrut, vererõhku ning kehamassiindeksit. Riigikogulastele käisid tervisenõu jagamas perearst doktor Eero Merilind ning südamearst professor Margus Viigimaa.

Aprill on südamekuu ning sel nädalal tähistatakse südamenädalat, mille raames räägitakse rohkem südamehaiguste riskiteguritest ning sellest, kuidas parandada eluviise, et südametervis oleks tugevam.

„Südamenädal toimub tänavu juba 25. aastat – nende aastate jooksul on ära tehtud väga palju teavitustööd ning vaadates oma patsiente saan julgelt väita, et inimesed tunnevad paremini ära südamevaegusi ning teavad juba päris palju südame-veresoonkonnahaiguste ennetamisest,“ rääkis perearst Eero Merilind. „Samuti jälgivad perearstid ja pereõed hoolikalt oma nimistu kroonilisi haigeid ning neid patsiente kutsutakse regulaarselt kontrolli.“

Eero Merilind märkis, et tal on hea meel, et vabariigi valitsus kiitis eelmisel nädalal heaks rahvastiku tervise arengukava 2020-2030 väljatöötamiskavatsuse. Arengukava eesmärk on hoida ja parandada inimeste tervist, pikendada eluiga, vähendada enneaegset haigestumist ja suremust ning tervisealast ebavõrdsust erinevate rahvastikugruppide vahel.

„Suremus südamehaigustesse on Eestis alates selle kõrgpunktist 1994. aastal tänaseks langenud üle 50%. Südamenädalad on oma 25 tegevusaasta jooksul sellele tõhusalt kaasa aidanud,“ lausus professor Margus Viigimaa. „Siiski on Eesti meeste suremuse põhjus number üks endiselt südame-veresoonkonnahaigused. Tahaksin meestele meelde tuletada, et julgemini võiks külastada oma perearsti. Probleeme ei maksa eitada ning pead liiva alla peita, tervisemuredega tuleb tegeleda – need ei lahene iseenesest. Perearstilt saab ka häid nõuandeid selle kohta, kuidas hoida oma südant tervena. Kaebuste korral pidage kindlasti nõu oma perearsti või pereõega.“

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.