Lahja alkoholi aktsiisi muutmisplaan jäi riigikogu toetuseta

Lahja alkoholi aktsiisi muutmisplaan jäi riigikogu toetuseta.
Lahja alkoholi aktsiisi muutmisplaan jäi riigikogu toetuseta.

Riigikogu lükkas 19. aprilli istungil tagasi eelnõu, mille eesmärk oli tühistada 2016. aasta lõpus vastu võetud alkoholiaktsiisi tõusud ja neisse 2018. aasta alguses tehtud muudatused ning langetada lahja alkoholi aktsiisimäärad 2017. aasta veebruari tasemele.

Eelnõu algatajad tõid seletuskirjas välja, et aktsiisimaksud on ka nende hinnangul kahjulike kõrvalmõjudega kaupade tarbimise vähendamisel efektiivne meetod.

Samas on eelnõu algatajate sõnul lahja alkoholi aktsiisimäärade kiire tõstmise tõttu suurenenud piirikaubandus ja asendustarbimine ning kahjustada saanud Eesti tootjad, kaubandus ja maksulaekumine.

Seletuskirja järgi oli eelnõu eesmärk vähendada piirikaubandust, vältida maksutulude olulist vähenemist, parandada ettevõtete konkurentsivõimet ja arvestada rahvatervise aspektiga.

Eelnõu algatajate esindaja Aivar Sõerd tõi esile rahandusministeeriumi värske kevadprognoosi, mille järgi on oodata piirikaubanduse kasvu. Tema sõnul pole põhjust arvata, et olukord iseenesest laheneb.

Juhtivkomisjoni ettepaneku poolt Eesti Reformierakonna fraktsiooni algatatud alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse ning tulumaksuseaduse, sotsiaalmaksuseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse muutmise seaduse eelnõu (587 SE) esimesel lugemisel tagasi lükata poolt hääletas 42 ja vastu oli 27 saadikut. Seega langes eelnõu menetlusest välja.

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadatasiit: https://www.youtube.com/riigikogu (salvestis jõuab veebi viivitusega).

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.