Gripp: hooaja algusest 93 surmajuhtu

Gripp: hooaja algusest 93 surmajuhtu
Gripp: hooaja algusest 93 surmajuhtu

Terviseameti värskete andmete põhjal võib grippi haigestumuse intensiivsust Eestis pidada madalaks ja gripiviiruse levikut endiselt laialdaseks.

Aprilli viimasel nädalal pöördus arstide poole 3304 haigestunut, kellest 46 protsenti olid lapsed. Grippi haigestumine näitab langustrendi, 16.-22. aprillil pöördus arsti poole 3717 ja sellele eelnenud nädalal 4209 inimest.   

Eelmise nädalaga võrreldes vähenes grippi haigestumus keskmiselt ligi 20 protsendi võrra kõikides vanusegruppides, sentinelsüsteemi kaudu registreeritud andmete põhjal võib grippi haigestumuse intensiivsust pidada madalaks ja gripiviiruse levikut endiselt laialdaseks. Gripiga seotud haigusjuhte registreeritakse peaaegu kõikides  maakondades peale Hiiumaa, Läänemaa ja Saaremaa. 

Ringlevate viiruste etioloogilises struktuuris jätkus gripiviiruste langus, teiste respiratoorsete viiruste osakaal kasvab. Laboratoorse kinnituse said 58 gripiviirust, neist 47 olid A- ja 11 B-gripiviirused.

Rasked gripijuhud

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse täpsustatud andmetel on hooaja algusest gripi tõttu hospitaliseeritud 1837 patsienti, neist 71 on lisandunud viimase kolme nädala jooksul.

Üle 75% hospitaliseerimist vajanud patsientidest olid täiskasvanud ja vanemaealised. Gripihooaja algusest on gripi tõttu intensiivravi vajanud 208 inimest. 

Registreeritud on 93 gripist tingitud surmajuhtu (nädal tagasi oli surmajuhtumeid 92), surnute mediaanvanuseks on 81 eluaastat. Haiglaravi kestvus oli keskmiselt 7,5 päeva (1–37päevani).

Gripihooaeg ei ole ka teistes Euroopa riikides veel lõppenud, WHO Euroopa regiooni gripiseirevõrgustiku andmetel hindavad riigid haigestumuse intensiivsust madalaks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.