8 mai 2018 10:30
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Pediaatriline toitmisravi peaks olema ka perearsti praktika osa

Lapseeas on eriti oluline, et söögiga saadaks piisavalt toitaineid ja energiat.  

Toitumisel on oluline roll kogu eluea jooksul, kuid iseäranis määrav on see lapseeas. Piisav ja tasakaalus toitainete saamine nii tervena kui ka haiguse ajal on peamine mõjutegur lapse füüsilises ja kognitiivses arengus ning igapäevases funktsioneerimises.

Märkimisväärsed kõrvalekalded eeldatavast kasvukoridorist, eelkõige esimestel eluaastatel, on seostatud aeglasema arenguga lapsepõlves ja teatud mittenakkushaiguste riski suurenemisega täiskasvanueas. Mitmete akuutsete ja eelkõige krooniliste haigusseisunditega kaasneb alatoitumuse tekkerisk, kuna suurenenud on toitainelised vajadused ja/või kaotused ning sageli kaasneb isutus. Kehva toitumusliku seisundi põhjuseks võivad olla psühholoogilised probleemid (nt lapse selektiivne söömine, düsfunktsionaalne hooldaja-lapse suhe, ema depressioon), perekonna materiaalne kitsikus toidu ostmiseks või nende tegurite kombinatsioon.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee