AB resistentsuse avastamise äriidee läheb võistlema

Tudengitiim rEstFind arendab rahvusvahelisel võistlusel äriideed, kuidas avastada kiiresti ja odavalt antibiootikumiresistentsust.
Tudengitiim rEstFind arendab rahvusvahelisel võistlusel äriideed, kuidas...

Tudengitiim rEstFind arendab rahvusvahelisel võistlusel äriideed, kuidas avastada kiiresti ja odavalt antibiootikumiresistentsust.

4. juunil algas taas kahe Eesti ja kolme USA ülikooli ühine äriarendusprogramm „Network Globally, Act Locally“ (NGAL), mis saab alguse Tartus, jätkub Tallinnas ning lõppeb 15. juunil USA-s Nebraskas.

Igast ülikoolist osaleb programmis kaks tugevat tudengitiimi, Tartu Ülikooli esindavad CarZam ja rEstFind.

NGAL® on mõeldud juba tegutsevatele tudengitiimidele. Nad arendavad kümne päeva jooksul oma ideed jõuliselt edasi ja töötavad välja prototüübi, saades mentoritelt juhtnööre. Lõpuks tutvustavad meeskonnad oma ärimudelit USA-s kohalikele ettevõtjatele. Parimad tiimid saavad oma idee elluviimiseks ka rahalise toetuse: esikolmiku vahel jagatakse ära 6000 dollarit.

Tartu Ülikooli esindavad EstLat-Accelerate’i programmis osalenud tiim rEstFind ja Ideelabori äriarendusprogrammi STARTER Basic võitja CarZam.

rEstFinderi meeskond arendab sekveneerimispõhist lähenemist, et tuvastada antibiootikumiresistentsus kiiremini ja odavamalt ning pakkuda klientidele situatsioonispetsiifilisi tõrjetaktikaid.

CarZami meeskond loob auto mootori külge paigaldatavat seadet, mille mikrofonide ja sensorite abil saab reaalajas jälgida auto helisid ja vibratsioone. Seade võrdleb saadud teavet vigadeta auto parameetritega ja annab juhile veast märku kohe, kui see tekib.

Tartu Ülikooli Ideelabori juht Maret Ahonen sõnas, et NGAL® on suurepärane programm, mille abil tutvuda Ameerika Ühendriikide turuga ning areneda personaalselt ja erialaselt. „Varasematel aastatel on TÜ tudengid näidanud ettevõtlikku vaimu ja võitnud auhindu. Ma usun, et ka sel aastal on meie tiimid tugevad ja NGAL® annab neile võimaluse teha suur arenguhüpe,“ rääkis Ahonen.

Meeskonna rEstFind liikmed on doktorandid Taavi Vanaveski (neuroteadus) ja Mikk Puustusmaa (geenitehnoloogia).

Peale Tartu Ülikooli löövad projektis kaasa Tallinna Tehnikaülikool ja kolm USA ülikooli: Charlestoni Kolledž, Lõuna-Carolina Sõjaväekolledž Citadel ja Nebraska Wesleyani Ülikool. Eelmisel aastal valiti võitjaks Tartu Ülikooli tiim Cody.

Projekti elluviimist toetab Harry ja Reba Huge Sihtasutus (The Harry and Reba Huge Foundation).

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.