Karin Kogermann pälvis naisteadlastele mõeldud stipendiumi

Dr Karin Kogermann pälvis mullu ka Eesti Akadeemilise Farmaatsia Seltsi tunnustuse. Pilt pärineb selle üleandmiselt.
Dr Karin Kogermann pälvis mullu ka Eesti Akadeemilise Farmaatsia Seltsi...

Täna, 5. juunil antakse Läti Teaduste Akadeemia tseremoonial üle viis 6000 euro suurust “Naised teaduses” stipendiumit, neist ühe pälvib Eesti teadlane Karin Kogermann.

Stipendiumiga tunnustatakse kolme Läti, ühte Leedu ja ühte Eesti teadlast. Alates 2005. aastast on programmi "Naised teaduses" stipendiumiga tunnustatud kokku 46 Balti teadlast. 

Tänavused stipendiumid antakse üle viiele andekale Balti naisteadlasele, kelleks on Eesti teadlane Karin Kogermann, Läti teadlased Ilva Nakurte, Anda Fridrihsone, Margarita Baitimirova ning Leedu teadlane Giedre Motuzaite-Matuzevièûte.

Eesti stipendaat doktor Karin Kogermann on alates 2015. aastast Tartu Ülikooli meditsiiniteaduskonna farmaatsia instituudi dotsent ja juhtivteadur.

Karin uurib oma teadustöös uudseid võimalusi, kuidas parandada krooniliste haavade ravi. Hoolimata erinevatest võimalustest ei ole veel krooniliste haavainfektsioonide raviks olemas tõhusaid meetodeid. Peamine probleem on biokile olemasolu haavas ja antibakteriaalsete ainete resistentsuse tekkimine ravi ajal. Projekti eesmärk on disainida ja valmistada uudsed efektiivsed antibakteriaalsed elektrospinnitud nanofiiber haavakatted.

Karin Kogermann töötab igapäevaselt füüsikalise farmaatsia valdkonnas, mille näol on tegu interdistsiplinaarse uurimisvaldkonnaga. Oma töös püüab ta mõista farmakoloogilisi nähtusi, mis on seotud ravimite ja nende väljatöötamise ja arendamisega, kasutades füsiokeemilisi põhimõtteid.

Abikaasa ja kahe lapse emana tunnistab Karin, et pere ja lähedaste tugi ning mõistmine on talle tema töös ääretult olulised. "Naisteadlased peavad teaduse tegemiseks ohverdama palju aega ja energiat, mis tihti tähendab seda, et töö jätkub ka pärast laste magamapanekut. Siiski leiame alati võimalusi töö- ja pereelu ühildamiseks ning teeme kõik endast oleneva, et nii pere kui ka töö ei kannataks," kommenteeris Kogermann.

Karin usub, et ka naistel on teaduses võimaik suurt edu saavutada ning naisteadlasena on tal võimalus inspireerida oma lapsi olema ambitsioonikad, enesekindlad ning õpetada oskust tulla korraga toime mitme erineva ülesandega. "Edu saavutamine teaduses nõuab ka palju kaasteadlaste ja koostööpartnerite abi, kellega teaduslike küsimuste ja probleemide üle arutleda ning nendele lahendused leida," lisas Kogermann.

Nii Eestis, Lätis kui Leedus anti konkursipõhiselt välja üks stipendium alla 40aastasele doktorikraadiga naisteadlasele. Stipendium on mõeldud uurimistöö jätkamiseks loodusteadustes, keskkonnateadustes, füüsikas või tehnikateadustes. Lisaks anti Lätis välja veel kaks stipendiumit alla 33aastastele doktorantidele. 

Alates 2005. aastast on L’Oréal, UNESCO Läti rahvuslik komisjon, Läti Teaduste Akadeemia ja programmi patroon Vaira Vike-Freiberga tunnustanud programmi "Naised teaduses" stipendiumiga kokku 42 naisteadlast.

Esmakordselt liitusid eelmisel aastal programmiga ka Leedu ja Eesti. Alates 2017. aastast on selle stipendiumi pälvinud kaks Eesti ja kaks Leedu teadlast.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.