Violetta Riidas • 21 juuni 2018 07:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Eestis puuduvad hambaarstide ravijuhendid

Eesti hambaarstidel pole mitte ühtegi ametlikku ravijuhendit.  Foto: Scanpix/Caro

Medihub kirjutab, et kurioossel kombel pole Eesti hambaarstidel mitte ühtegi ametlikku ravijuhendit.

Medihub kirjutab, et hambaravi kvaliteet on tundlik teema - seda nii kliinikute kui ka patsientide vaatepunktist. Kui uurida, mida patsiendid arvavad suurtest hinnaerinevustest, siis sageli kõlab arvamus, et odavat hinda ei saa usaldada. Sellele järgneb lugu isiklikust kogemusest, kus ühe hambaarsti juures on tehtud sedavõrd suurt praaki, et teine tohter ei jõua pärast ära imestada (loe: parandada). Kui küsida arvamust hambaarstidelt, siis tunnistatakse, et Eestis võib kohata spetsialiste, kelle töö kvaliteet ei kannata üldse kriitikat ja ravivõtted on aastakümneid maha jäänud. Oma nimega ei soovita kvaliteedi osas sõna võtta, sest kolleegide kritiseerimist avalikkuses peetakse ebaeetiliseks.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee