Violetta Riidas • 18 mai 2018 07:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Rain Laane vastas hambaarstide küsimustele

Haigekassa juht Rain Laane vestlemas hambaarstide liidu juhi Marek Vingiga konverentsil Meditsiin 2018.  Foto: Raul Mee

4. mail toimus Eesti Hambaarstide Liidu korraldatud pealelõunaseminar, kus räägiti hambaravipoliitikast laiemalt ja kuulati naaberriikide näiteid hambaravi rahastamise korraldusest. Kohal oli Ka Eesti Haigekassa juht Rain Laane, kes tutvustas Haigekassa seisukohti ja vastas küsimustele. Allpool leiate seminaril räägitust lühikokkuvõtte.

Tervishoiu reformimise kogemusest Soomes andis ülevaate Soome Hambaarstide Liidu tegevjuht Matti Pöyry. Hetkel toetab riik patsientide hambaravi erakliinikutes keskmiselt 15% ja tervisekeskustes 65% ulatuses. Riigikliinikute hinnad on fikseeritud, kuid erakliinikute teenusest hüvitab KELA oma hüvitise ulatuses – ülejäänu tasub patsient omaosalusena.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee