EL küsib arvamust suveaja korra kohta

Euroopa Komisjon on avanud veebilehe, kus küsib kodanike arvamust ELis kehtiva suveaja korra ja selle võimaliku muutmise kohta.

Võttes arvesse kodanike, Euroopa Parlamendi ja teatavate ELi liikmesriikide esitatud taotlusi, on komisjon otsustanud uurida ELis kehtivat suveaja korda ja hinnata, kas seda oleks vaja muuta või mitte.

Sellega seoses soovib komisjon koguda ELi kodanike, sidusrühmade ja liikmesriikide arvamusi ELis kehtiva suveaja korra ja selle võimaliku muutmise kohta. Arvamust saab avaldada SIIN.

Tänavu 8. veebruaril kinnitas Euroopa Parlament 384 poolt- ja 153 vastuhäälega resolutsiooni suveajale ülemineku kohta, kus ta kutsus Euroopa Komisjoni viima läbi suveaja direktiivi põhjalik uurimine ning vajadusel tulema välja ettepanekutega selle muutmiseks.

Eesti Unemeditsiini Selts on varem teatanud, et toetab ettepanekut kellakeeramine lõpetada ning jääda pidama võimalikult vööndiaja lähedasel ajal ehk siis talveajal.

“Tsirkadiaanrütm ehk siis öö ja päeva vaheldumise rütm on evolutsiooniliselt välja kujunenud protsess, mis on vajalik puhkamiseks ja taastumiseks,” selgitas seltsi president unearst Heisl Vaher. Ta lisas, et selle nähtuse avastamist on pärjatud 2017. aasta Nobeli meditsiinipreemiaga.

Eesti on kella keeramisest loobunud ka varem: 2000. aastal otsustati Eestis talveajale pidama jääda, ent aastal 2002 muudeti otsus ümber ja asuti taas kaks korda aastas kella keerama. Loe tagasivaadet siit.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.